تاج: تهیه «VAR» وظیفه فدراسیون فوتبال نیست – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان

تاج: تهیه «VAR» وظیفه فدراسیون فوتبال نیست - خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری هیاهو، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال، در حاشیه مجمع سالانه هیأت فوتبال استان اصفهان، در خصوص حضور «VAR» اظهار کرد: تهیه VAR از وظایف فدراسیون فوتبال نیست و باشگاه‌ها باید خودشان در ورزشگاهشان مستقر کنند، اما با توجه به اینکه به لحاظ شرایط تحریمی نمی‌توانند بنابراین فدراسیون به نیابت از آن‌ها با هزینه خودش و کمک وزارت ورزش این کار را انجام می‌دهد. پیش‌بینی می‌کنم لیگ امسال با VAR برگزار شود ولی این موضوع به تنهایی کافی نیست.

وی افزود: ورزشگاه‌ها باید نور تا هزار و ۶۰۰ لوکس داشته باشند و باید جایگاه‌های vip و vvip ، چمن مطلوب و ورودی مجزا بانوان و آقایان فراهم شود. اصفهان جزو معدود استان‌هایی است که نمی‌توانیم بانوان را به ورزشگاه بیاوریم. مشکلاتی از لحاظ ساختار ورزشگاه هست که حرف درستی است و باید برطرف شود. به هر جهت نمی‌توان مسابقات را بدون حضور بانوان در دراز مدت برگزار کرد. یک استان دیگر نیز همین مشکل را دارد که در حال پیگیری هستیم.

رئیس فدراسیون فوتبال یادآور شد: بلیت الکترونیک و جانمایی با کد ملی از مهم‌های دیگر است تا تعداد بیشتر از بلیت به ورزشگاه نیایند. اگر تمام مولفه‌ها به درستی برگزار شوند، مسابقات لیگ در همان استان برگزار شوند، اما اگر هر کدام از این مولفه‌ها نباشد، باید در ورزشگاه دیگری برگزار شود.

تاج در ادامه در خصوص ضمانت اجرایی سقف بودجه، خاطر نشان کرد: خود ما در ایجاد سپاهان نقش داشتیم و سپاهان مطلوب من است. از سوی دیگر به اعتراض هواداران نیز حق می‌دهم، زیرا توضیح کافی برایشان ندادیم. رعایت عدالت مالی در برنامه هفتم امسال ارائه شده و پارسال نیز بوده است، باشگاه‌ها اگر بیش از درآمدشان هزینه کنند نمی‌توانند مجوز حرفه‌ای بگیرند. سخت‌گیری ما موجب شد ۷ باشگاه از AFC مجوز حرفه‌ای بگیرند. ایران و عربستان سقف این مجوز بودند. سپاهان تنها باشگاهی بود که تمام استانداردهای بین‌المللی امسال را کسب کرد که خود باعث افتخار است.

او اضافه کرد: ضعف‌هایی داشته و ممکن است امسال هم داشته باشد، در همین راستا با همه مدیران عامل باشگاه‌ها جلسه داشتیم و تمام ضعف‌ها بیان شد، ضعف جدی بیان نشد ولی اگر باز هم ضعفی باشد می‌توانیم آن را برطرف کنیم.

رئیس فدراسیون با تاکید بر اینکه نباید بگذاریم باشگاه‌هایمان از جام باشگاه‌های آسیا حذف شوند، افزود: پیش از این تعلیق بودیم، اما اکنون از تنبیه به تشویق رسیده‌ایم. ۳۰۰ هزار دلار بابت اینکه خود فدراسیون فوتبال چند سال پیش در مجوز حرفه‌ای خوب عمل نکرده و به باشگاه‌هایی که نباید مجوز داده بود، جریمه شد. امسال این مبلغ به تشویق رسیده و ۷ باشگاه به مجوز حرفه‌ای رسیدند. قانون است که باید رعایت شود و ضعف‌هایی دارد که باید برطرف شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاج: تهیه «VAR» وظیفه فدراسیون فوتبال نیست – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاج: تهیه «VAR» وظیفه فدراسیون فوتبال نیست – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.