بهره برداری 60 هزار واحد نهضت ملی مسکن در 3 استان

بهره برداری 60 هزار واحد نهضت ملی مسکن در 3 استان

وزیر راه و شهرسازی گفت: 60 هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در سه استان تهران، یزد و سیستان و بلوچستان در هفته جاری به بهره برداری می رسد.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری هیاهو از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش در حاشیه هفدهمین نشست شورای عالی مسکن که صبح امروز شنبه پنجم خرداد ماه به ریاست محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری برگزار شد، اظهار کرد: بیش از 2 میلیون 600 هزار واحد در قالب طرح نهضت ملی مسکن در حال ساخت است.

وی افزود: این هفته حدود 60 هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در سه استان تهران، یزد و سیستان و بلوچستان به بهره برداری می رسد و تقدیم مردم عزیز این سه استان می شود که نشان می دهد راه و مسیر شهید رییسی ادامه دارد و متوقف نمی شود.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در سال 1402 رکورد صدور پروانه ساختمان در بافت فرسوده با صدور 92 هزار پروانه در کشور شکسته شد و مجموعا از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون بیش از 277 هزار پروانه در بافت فرسوده صادر شده است.

بذرپاش با اشاره به قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره بها که از مجلس شورای اسلامی به دولت ابلاغ شد و در دستور کار قرار گرفت، گفت: به شورای مسکن استان ها اختیار داده شد که سقف اجاره بها را طبق این قانون تعیین و به شورای عالی مسکن اعلام کنند تا ظرف یک هفته پاسخ به آنها داده شود و شاهد مداخله منظم و قانونی در بازار مسکن باشیم.

کاهش تورم نقطه به نقطه اردیبهشت ماه در بخش مسکن

وی یادآور شد: طبق اعلام رییس بانک مرکزی تورم نقطه به نقطه اردیبهشت ماه در بخش مسکن کاهشی است و امیدوارم این روند کاهشی ادامه یابد.

سرمایه بانک مسکن 100 هزار میلیارد تومان افزایش می یابد

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تامین مالی طرح نهضت ملی مسکن خاطرنشان کرد: بحث تامین مالی یکی از گلوگاه های مسکن است و مشکلاتی در این زمینه وجود داشت که 100 هزار میلیارد تومان برای افزایش سرمایه بانک مسکن در قانون بودجه 1403 دیده شد و مقرر شد از طریق انتشار اوراق تامین و به پروژه های نهضت ملی مسکن تزریق شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بهره برداری 60 هزار واحد نهضت ملی مسکن در 3 استان" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بهره برداری 60 هزار واحد نهضت ملی مسکن در 3 استان"، کلیک کنید.