برگزاری همایش تخصصی فرش دستباف «گیل فرش»

برگزاری همایش تخصصی فرش دستباف «گیل فرش»

هیاهو/گیلان مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از برگزاری همایش تخصصی فرش دستباف در رشت با حضور نام‌آوران این هنر اصیل ایرانی خبر داد و گفت: همایش «گیل فرش» ساعت ۹ صبح فردا، ۱۹ تیرماه در رشت برگزار می‌شود.

تیمور پورحیدری امروز، ۱۸ تیرماه از برگزاری همایش تخصصی فرش دستباف گیلان تحت عنوان «گیل فرش» در رشت خبر داد و اظهار کرد: هدف این است که هنر دستان پرتوان و خوش ذوق زنان و مردان گیلانی، به جهان شناسانده و معرفی شود.

وی فعالیت بیش از ۱۳ هزار بافنده فرش و گلیم در سراسر گیلان را فرصتی عظیم برای خلق ارزش بیشتر در این حوزه دانست و افزود: سالانه با اعطای تسهیلات و دوره‌های آموزشی تخصصی، سعی در توانمندسازی فعالان این عرصه گرانبها را داریم ولی هدف اصلی جهانی سازی و معرفی فرش و هنر خلاقانه فرشبافان هنرمند گیلانی است.

پورحیدری با اشاره به حضور اساتید صاحب نام و پرآوازه این صنعت در همایش مذکور که ساعت ۹ صبح فردا، ۱۹ تیرماه در رشت برگزار می‌شود، تصریح کرد: تجارب و نبوغ فعالان بزرگ فرش دستباف کشور را برای اعتلای جایگاه این هنر صنعت نفیس گرد هم خواهیم آورد تا فضای فعالیت در عرصه فرش را از پستوی خانه‌های گیلان به قله‌های تجاری بین‌المللی سوق دهیم.

وی ابراز امیدواری کرد برگزاری این رویداد بتواند تحرکی در فضای این فعالیت اصیل و افزایش راندمان آن در سطح استان به ویژه در صنعت مشاغل خانگی ایجاد کند.

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برگزاری همایش تخصصی فرش دستباف «گیل فرش»" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برگزاری همایش تخصصی فرش دستباف «گیل فرش»"، کلیک کنید.