با نکونام خداحافظی کنید! – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار هیاهو، پس از آنکه تیم فوتبال استقلال صدرنشینی طولانی مدت خود در رقابت های لیگ برتر در سه هفته مانده به پایان مسابقات به رقیب سنتی واگذار کرد، انتقادات از عملکرد جواد نکونام و همکارانش شدت گرفت و با قهرمان شدن پرسپولیس و ناکامی آبی پوشان به اوج رسید.

استقلال در شرایطی قهرمانی در لیگ بیست و سوم را به رقیب دیرینه خود هدیه کرد که هفته ها صدرنشین و شانس اول قهرمانی بود اما پس از آنکه نتوانست از پس نساجی مازندران برآید و دو امتیاز حساس را از دست داد، پرسپولیس به صدر جدول صعود کرد و در نهایت جام قهرمانی را بالای سر برد.

جواد نکونام که از ابتدای فصل هدایت آبی پوشان را برعهده گرفت و از همان جلسه نخست تمرین خود را حامی و طرفدار هواداران معرفی کرد، از نداشتن بازیکن و خالی بودن دستش انتقاد کرد. اتفاقی که شاید او تصور می کرد به سود تیم است اما در زیر پوست استقلال گلایه های برخی بازیکنان را به همراه داشت چرا که آنها از به کار بردن این جمله توسط سرمربی تیم شان احساس خوبی نداشتند و خودشان را بازیکن ضعیفی می دانستند!

با نکونام خداحافظی کنید! تصویری از نخستین حضور نکونام در تمرین استقلال

روند انتقادات سرمربی استقلال در همه هفته هایی که این تیم در صدر جدول و شانس اول قهرمانی بود ادامه داشت و همین امر روی بازیکنان اسم و رسم دار این تیم تاثیر منفی می گذاشت و کار را تا جایی پیش برد که بعد از دیدار با پیکان و تکرار این جملات توسط نکونام یکی از بازیکنان قدیمی این تیم عنوان کرده اگر فصل بعد نکونام در استقلال باشد او نخواهد ماند!

هر چند ممکن است در برخی موارد حق با سرمربی استقلال باشد اما نگاهی به فهرست بازیکنان این تیم نشان می دهد دست نکونام آنقدر هم که عنوان می کرد خالی نبود و بازیکنان کلیدی و تاثیرگذاری در این تیم حضور داشتند که هر کدام سابقه درخشانی در استقلال و تیم ملی داشته اند.

تحلیل در مورد این نوع رفتار و اظهارات جواد نکونام این است که او استراتژی رسانه ای خود را با این روش انتخاب کرده بود تا شاید بار روانی روی خود را کاهش دهد و در بین هواداران اینطور جا بیندازد که تیم را با دست خالی قهرمان کرده است. در صورتی که استقلال قهرمان می شد این اتفاق برای نکونام یک برگ برنده بزرگ بود و حالا هم که تیم دوم شده است بازهم او دست پیش را می گیرد که با دست خالی نایب قهرمانی کار بزرگی بوده است!

با نکونام خداحافظی کنید! تصویری از نکونام بعد از دیدار با پیکان و از دست رفتن قهرمانی

همین اتفاقات در کنار مصاحبه های پرتعداد و بعضا غیرمحترمی که در مورد مدیرعامل باشگاه، رییس فدراسیون فوتبال و تیم رقیب از سوی نکونام انجام شد، برخی از مدیران هلدینگ مالک استقلال را بر آن داشت تا برای فصل آینده به سرمربی دیگری فکر کنند.

شاید به همین خاطر بود که یک روز پس از آن که استقلال نتوانست عنوان قهرمانی لیگ برتر را به خود اختصاص دهد، زمزمه های تمایل به حضور ساپینتو، استراماچونی و حتی فرهاد مجیدی روی نیمکت آبی ها مطرح شد. با این حال مسیولان باشگاه هنوز در این مورد اظهار نظر مشخصی نداشته اند و همه چیز را به برگزاری مجمع و تصمیم گیری در آن موکول کرده اند.

با این حال خبرنگار هیاهو کسب اطلاع کرد درست زمانی که نکونام و مدیران و مسیولان باشگاه پس از سوت پایانی بازی با پیکان و از دست رفتن قهرمانی در حال دلداری دادن به بازیکنان داخل زمین چمن ورزشگاه پاس بودند، یکی از نزدیکان به هلدینگ مالکیت که در محل حضور داشته به برخی بازیکنان گفته است که با نکونام خداحافظی کنند چرا که او فصل آینده سرمربی استقلال نخواهد بود!

با نکونام خداحافظی کنید! تصویری از استقلالی ها دقایقی بعد از دیدار با پیکان

هر چند چنین اظهاراتی می تواند نظر شخصی و سلیقه ای باشد اما مطرح شدن آن از سوی فردی که مورد تایید هلدینگ است می تواند قابل تامل باشد. این در حالی است که جواد نکونام در نشست خبری بعد از بازی از آغاز مذاکرات با بازیکنان برای فصل آینده و تمدید قرارداد آنها خبر داد و تاکید کرد که تیمی خواهد ساخت که در شان هواداران استقلال باشد.

با این شرایط به نظر می رسد نکونام دست پیش را گرفته و به واسطه قراردادی که برای فصل آینده هم با باشگاه استقلال دارد، از ادامه همکاری اش خبر داده تا به همه این پیام را منتقل کند که سرمربی فصل آینده آبی پوشان است. اما قطعا مالکان باشگاه که پیش از این تاکید کرده بودند می خواهند تیمی قدرتمند بسازند تا در آسیا حرف برای گفتن داشته باشد، تفکر دیگری را دنبال می کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "با نکونام خداحافظی کنید! – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "با نکونام خداحافظی کنید! – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.