بازیکنان برای تراکتور باید سرشان را هم بدهند/ باید همدل باشیم – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان

بازیکنان برای تراکتور باید سرشان را هم بدهند/ باید همدل باشیم - خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری هیاهو به نقل از باشگاه تراکتور، حمید مطهری در نشست خبری قبل از بازی با ذوب آهن اصفهان، اظهار داشت: خیلی خوشحال هستم که به عنوان مربی و مسیول فنی در خدمت تراکتور و هواداران پرشورش هستم. دوست دارم مثل همیشه یار دوازدهم تیمشان باشند. بازی جام حذفی استارت دوباره ای است و یک راه میانبر برای کسب جام به شمار می رود. تراکتور از دیرباز در جام حذفی مدعی بوده است. دوست دارم تشکر و خسته نباشید بگویم به آقای خمز و همکارانشان که اینجا زحمت کشیدند و برای آنان آرزوی موفقیت دارم.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته به کادر فنی تیم اضافه شده است، ادامه داد: بازیکنان خیلی با انگیزه کار می کنند و من را امیدوار کردند. آنان نشان دادند بازیکنان مستعد و توانمندی هستند و باید در زمین با عملکرد خوب، جنگندگی و کسب نتایج مطلوب هواداران را راضی کنند.

مطهری ادامه داد: ذوب آهن تیم خوبی بوده و به کمک همکارانم این تیم را آنالیز کرده ایم و امروز آخرین جلسه آنالیز را داریم. بازیکنان از همه لحاظ باید آماده باشند و برای تیم پُرهوادار تراکتور باید با جان و دل بازی کرده و سرشان را بدهند. مطمین باشید این اتفاق رخ خواهد داد.

وی در خصوص میزان شناختش از تراکتور، گفت: من مربی تیم ملی بودم و به خاطر این مسیولیت، تمام تیم ها را به خوبی رصد می کردم و از تراکتور و سایر تیم های لیگ برتری شناخت دارم. البته باید با تراکتور زندگی کنم تا شناختم بیشتر شود. انشالله بتوانیم عملکرد خوب داشته باشیم. با برنامه پیش می رویم تا بتوانیم نتایج در خور نام و شان تراکتور کسب کنیم.

وی با بیان اینکه اضافه شدن به کادرفنی تراکتور در روز تولدم اتفاق خوبی است، مطرح کرد: معتقدم اینجا باید کمتر حرف بزنیم و بیشتر کار کنیم.

مربی تیم فوتبال تراکتور در خصوص جو حاکم بر تیم، گفت: هواداران تراکتور باید یک مدل دیگری این بازی را ببینند. ما در لیگ فرصت جبران داریم، ولی جام حذفی تک بازی بوده و همه باید همدل شویم و دنبال موفقیت تیم باشیم. من اصلاً نگاهی به گذشته ندارم و به آینده نگاه می کنم. می خواهم بهترین اتفاق بیفتد. ذوب آهن تیم خوبی است، ولی ما باید پیروز شویم.

مطهری در خصوص یحیی گل محمدی، گفت: امیدوارم اتفاق های خوبی رخ دهد. آقای گل محمدی و مدیریت باشگاه در این خصوص مصاحبه کرده اند، اجازه بدهید بیشتر صحبت نکنم.

وی در خصوص این سوال، چرا پیشنهاد تراکتور را به حضور در کادرفنی تیم ملی ترجیح دادید؟ توضیح داد: سال گذشته شب تولدم با تماس آقای قلعه نویی به تیم ملی اضافه شده و با افتخار کار کردم. قبل از تراکتور دو پیشنهاد داشتم که آقای قلعه نویی مخالف جدایی ام بود؛ اما اینبار نتوانستم با ایشان صحبت کنم. من همیشه نشان داده ام عناوین سرمربی و دستیار مهم نبوده و فقط دنبال کمک به تراکتور هستم تا عملکرد مثبتی داشته باشم. با این بازیکنان اتفاقات خوبی می توانیم رقم بزنیم.

مطهری در رابطه با حضور تعدادی از شاگردان سابقش در تراکتور، گفت: تیم ما متحد بوده و تمام بازیکنان برای ما ارزشمند هستند. من با خیلی از بازیکنان کنونی تراکتور سابقه همکاری دارم و همه آنان از جمله سیامک نعمتی، شجاع خلیل زاده، مهدی عبدی و مهدی شیری توانمند هستند. شجاع ستون ما در تیم ملی بود. علاوه بر این نفرات، جوان های خوب همچون مهدی هاشم نژاد و بازیکنان خارجی باکیفیتی نظیر ریکاردو آلوز و گوستاوو را هم در اختیار داریم. توقعات از تراکتور بالا بوده و در این خصوص با بازیکنان صحبت کرده ام. باید توانمندی هایشان را بیشتر نشان دهند. تمام بازیکنان ارزشمند هستند و قول می دهیم یک تیم متحد باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارید تراکتور شایسته داشتن بازیکنان ملی پوش زیادی است؟ اظهار داشت: شرایط تیم ملی فرق می کند. تراکتور بازیکنان توانمندی دارد؛ اما این حق را به مربیان تیم ملی بدهید، سعی می کنند بهترین انتخاب را داشته باشند و همیشه انتقاداتی برای لیست تیم ملی بوده و باید یاد بگیریم به نظرات مربیان تیم ملی در گذشته و حال، احترام بگذاریم. شاید هم بازیکن شایسته ای از نظر ما دور مانده است.

وی در خصوص سبک فوتبالی مورد علاقه اش گفت: سبک فوتبالی مورد علاقه مان را قبلاً نشان داده ایم. فوتبال کلاسیک که به زمین های خوب نیاز داریم. اکنون خروج تراکتور از شرایط فعلی برای مان مهم بوده و شاید برای مدت کوتاهی از فلسفه مان دور بمانیم که با تلاش بازیکنان و حمایت هواداران این اتفاق رخ خواهد داد.

وی در پاسخ به این سوال، به نظرتان مشکل تراکتور چه چیزی است؟ بیان کرد: تمامی تیم ها یکسری مشکلات داشته و آیتم های مثبت و منفی دارند. خودمان مشکلات فنی را می دانیم و بخشی را به صورت آنالیز گوشزد کرده ایم و در قالب تمرینات به حداقل خواهیم رساند. تمام تیم های دنیا مشکلاتی دارند و باید با رفع آن ها به تیم خوبی تبدیل شویم.

مربی تراکتور در پاسخ به سوالاتی مبنی بر اینکه، چه برنامه ای دارید تا همچون بازی لیگ، مقابل ذوب آهن غافلگیر نشوید؟ آیا تمرین پنالتی کرده اید؟ گفت: یک مربی باید به جاهایی فکر کند که کسی فکر نمی کند. زدن پنالتی یکی از آیتم های تمرینی امروز ماست. سعی می کنیم کار را در 90 دقیقه تمام کنیم، اما هیچ چیز در فوتبال قابل پیش بینی نیست. تمهیداتی اندیشیده شده که همچون بازی لیگ شکست نخوریم. ذوب آهن تیم خوبی بوده و به زودی خواهید دید که شرایط تیم عوض شده و بهبود پیدا خواهد کرد. من دیروز اضافه شده ام و دوست دارم شرایط عوض شود. تجربه کار در تیم های بزرگ را دارم و می دانم یک تیم را چطور باید آماده کرد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا همچون آقای خمز، پرس از جلو در دستور کار شماست؟ بیان کرد: در دنیای فوتبال حرفه ای باید به فلسفه مربیان احترام بگذاریم. فوتبال آیتم های مختلف دارد و یک روز پرس از جلو در دستور کار قرار می گیرد و روز دیگری تغییر تاکتیک می دهیم. تعیین استراتژی تیم به شرایط جسمانی، آمادگی بازیکنان و تجزیه و تحلیل تاکتیکی از حریف بستگی دارد.

مطهری در خصوص محرومان و مصدومان تراکتور، بیان کرد: سید محمد حسینی مصدوم است. مصدومیت گوستاوو نیز رفع شده و باید به او کمک کنیم تا به شرایط ایده آل برسد. هواداران فردا به ورزشگاه آمده و روز متفاوتی رقم بزنند و ما هم بتوانیم پاسخ مناسبی به لطف آنان بدهیم. معتقدم برای خوشحالی هواداران باید با تمام وجود تلاش کنیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازیکنان برای تراکتور باید سرشان را هم بدهند/ باید همدل باشیم – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازیکنان برای تراکتور باید سرشان را هم بدهند/ باید همدل باشیم – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.