بازسازی ذخایر استراتژیک آمریکا سرعت گرفت

بازسازی ذخایر استراتژیک آمریکا سرعت گرفت

دولت آمریکا روز جمعه اعلام کرد خرید نفت خام برای بازسازی ذخایر نفت استراتژیک را پس از فروش تاریخی این ذخایر در سال 2022، افزایش داده است.

به گزارش هیاهو، وزارت انرژی آمریکا، روز جمعه دو درخواست برای خرید مجموع 6 میلیون بشکه نفت خام برای تحویل به پایگاه «بایو چوک تاو» خود در لوییزیانا از سپتامبر تا دسامبر، صادر کرد.

جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی آمریکا، سه شنبه گذشته، در مصاحبه ای اختصاصی گفت: این وزارتخانه می تواند در سال جاری، به تکمیل ذخایر نفت استراتژیک سرعت ببخشد. ذخایر نفت استراتژیک در چهار پایگاه در سواحل تگزاس و لوییزیانا ذخیره می شوند و دو پایگاه از میان آنها، تحت تعمیر و نگهداری قرار گرفته اند که باعث کندی خرید شده است.

گرانهولم گفت: هر چهار پایگاه تا پایان سال، آماده استفاده خواهند بود، بنابراین می توان تصور کرد که بر اساس شرایط بازار، سرعت خرید افزایش پیدا کند.

دولت آمریکا پس از فروش بیش از 200 میلیون بشکه در سال 2022، از جمله فروش کم سابقه 180 میلیون بشکه نفت از ذخایر استراتژیک برای مقابله با قیمت های بالای سوخت پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین، به آهستگی سرگرم خرید نفت برای پر کردن مجدد این ذخایر است. این فروش، سطح ذخایر نفت استراتژیک را به پایین ترین حد در 40 سال گذشته رساند.

وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد بر اساس وضعیت بازار، به دنبال راه های بیشتری برای تکمیل ذخایر خواهد بود. این وزارتخانه می خواهد نفت را با قیمت حدود 79 دلار در هر بشکه بخرد.

بهای نفت خام وست تگزاس اینترمدیت در معاملات روز جمعه، در حدود 75 دلار بود که بسیار پایین تر از رقم مورد نظر وزارت انرژی آمریکا است.

کوین بوک، تحلیلگر شرکت «کلیر ویو انرژی پارتنرز» در این باره گفت: در زمان ضعف نسبی قیمت نفت، وزارت انرژی آمریکا، 50 هزار بشکه تا 150 هزار بشکه در روز به تقاضای ذخایر نفت استراتژیک اضافه می کند که معادل تقاضای یک پالایشگاه نفت متوسط آمریکایی است.

بر اساس گزارش رویترز، وزارت انرژی آمریکا، امسال به جای این که قیمت خریدش را بر شاخص، مبتنی کند، به استراتژی خرید مستقیم روی آورد و تکمیل تعمیرات در پایگاه «بایو چوک تاو»، کمک کرد وزارت انرژی، 38.6 میلیون بشکه نفت با میانگین قیمت 77 دلار در هر بشکه خریداری کند.

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازسازی ذخایر استراتژیک آمریکا سرعت گرفت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازسازی ذخایر استراتژیک آمریکا سرعت گرفت"، کلیک کنید.