اولین کشور اروپایی به شکایت نسل کشی علیه رژیم صهیونیستی در دادگاه لاهه پیوست

اولین کشور اروپایی به شکایت نسل کشی علیه رژیم صهیونیستی در دادگاه لاهه پیوست

اسپانیا به حامیان پرونده نسل کشی آفریقای جنوبی علیه اقدامات اسراییل در غزه در دیوان بین المللی دادگستری ملحق می شود.

به گزارش هیاهو، خوزه مانویل آلبارز، وزیر امور خارجه اسپانیا گفت که مادرید به پرونده نسل کشی آفریقای جنوبی علیه اقدامات اسراییل در غزه در دیوان بین المللی دادگستری می پیوندد.

آلبارز در یک کنفرانس خبری گفت: ما این تصمیم را با توجه به ادامه عملیات نظامی در غزه گرفتیم.

وی افزود: ما همچنین با نگرانی شدید گسترش منطقه ای درگیری را مشاهده می کنیم.

آلبارز گفت که اسپانیا این تصمیم را برای بازگشت صلح به غزه و خاورمیانه و به دلیل تعهد خود به قوانین بین المللی اتخاذ کرد.

آفریقای جنوبی در ماه ژانویه پرونده خود را علیه رژیم صهیونیستی مطرح و این رژیم  را به ارتکاب نسل کشی علیه فلسطینیان در غزه متهم کرد. به گفته مقامات بهداشتی در منطقه محاصره شده و بمباران شده، تعداد شهدای حملات رژیم صهیونیستی علیه غزه که در ماه اکتبر آغاز شد، از 36500 نفر فراتر رفته است.

احتمالاً سالها طول می کشد تا دیوان بین المللی دادگستری در مورد ماهیت پرونده نسل کشی تصمیم بگیرد. تل آویو پرونده نسل کشی را بی اساس خوانده و آفریقای جنوبی را به عمل به عنوان “بازوی قانونی حماس” متهم کرده است.

به این ترتیب اسپانیا اولین کشور اروپایی است که به این پرونده پیوست.

پیش از این شیلی و مکزیک به آن پیوستند.

اسپانیا به همراه ایرلند و نروژ هفته گذشته اعلام کردند که کشور مستقل فلسطین را به رسمیت می شناسند.

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اولین کشور اروپایی به شکایت نسل کشی علیه رژیم صهیونیستی در دادگاه لاهه پیوست" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اولین کشور اروپایی به شکایت نسل کشی علیه رژیم صهیونیستی در دادگاه لاهه پیوست"، کلیک کنید.