امدادرسانی به 2300 نفر در سیل 20 استان/ آماده باش هلال احمر

امدادرسانی به 2300 نفر در سیل 20 استان/ آماده باش هلال احمر

رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به هشدار سطح نارنجی هواشناسی از امدادرسانی به 2300 نفر در سیل 20 استان و آماده باش هلال احمر خبر داد.

به گزارش هیاهو، بابک محمودی با اشاره به هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی، گفت: طبق این گزارش، احتمال بارش شدید و رگباری باران و وزش شدید باد برای امروز شنبه و در استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی، جنوب غرب فارس، نیمه شمالی خراسان جنوبی، شرق و شمال شرق سمنان، نیمه جنوبی بوشهر، شمال غرب کردستان، جنوب غرب آذربایجان غربی و در دوشنبه در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، شمال قزوین، پیش بینی شده است. 

وی به تشریح خدمات ارایه شده در سیل و آبگرفتگی از 12 تا 15 اردیبهشت ماه پرداخت و گفت: در این مدت زمان، 20 استان شامل استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، البرز، اصفهان، ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خوزستان، فارس، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بوراحمد، لرستان، مرکزی، هرمزگان، همدان و یزد، نیاز به دریافت خدمات امدادی پیدا کردند.

وی با بیان اینکه در این مدت زمان 94 مورد عملیات امدادی انجام شده، ادامه داد: امدادگران به 2300 نفر امدادرسانی کردند، 34 نفر را اسکان اضطراری دادند، 117 نفر را به مناطق امن منتقل کردند و با دستگاه پمپاژ، آب 71 واحد مسکونی را تخلیه کردند.

وی افزود: 148 تیم عملیاتی شامل 518 نفر در عملیات سیل و آبگرفتگی شرکت کردند.

محمودی گفت: 22 دستگاه چادر، 575 تخته پتو، 335 تخته موکت، 1364 کیلوگرم نایلون، 209 بسته غذایی، 280 قوطی کنسروجات، 100 قرص نان و 42 ست بهداشتی بین افراد متاثر توزیع شد.

بر اساس گزارش سایت هلال احمر، رییس سازمان امداد و نجات با اعلام آماده باش هلال احمر، به هموطنان توصیه کرد که به هشدارهای هواشناسی توجه کنند و در صورت بروز حادثه با شماره تماس ندای امداد، 112، تماس بگیرند.

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امدادرسانی به 2300 نفر در سیل 20 استان/ آماده باش هلال احمر" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امدادرسانی به 2300 نفر در سیل 20 استان/ آماده باش هلال احمر"، کلیک کنید.