افزایش کارخانه های تولید آرد کامل/ برنامه ریزی غنی سازی آرد با «ویتامین دی»

افزایش کارخانه های تولید آرد کامل/ برنامه ریزی غنی سازی آرد با «ویتامین دی»

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت اجرای پایلوت غنی سازی آرد با ویتامین «دی» را از برنامه های وزارت بهداشت در سال جاری خواند.

دکتر احمد اسماعیل زاده در گفت وگو با هیاهو، با بیان اینکه تولید نان کامل جزو اولویت های وزارت بهداشت است، اظهار کرد: براساس تصمیم های اتخاذه شده در  نظر داشتیم تا پایان سال 1402 در حیطه فعالیت دانشگاه های علوم پزشکی، هر مرکز آموزشی حداقل یک کارخانه تولید آرد کامل داشته باشد. در سال جاری هم تاکید بر آن است که تعداد کارخانه های تولید آرد کامل برای هر دانشگاه علوم پزشکی به سه مورد برسد.  

وی درباره اهداف وزارت بهداشت از تولید نان کامل در کشور گفت: هدف وزارت بهداشت از فرآیند نان کامل،  سبوس گیری اندک از آرد است. پیشنهاد دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در ارتباط با سبوس گیری این است که 2 تا 6 درصد سبوس گیری از آرد انجام شود. در چنین شرایطی، فلزات سنگین و آلودگی ها گرفته می شود اما هدف وزارت بهداشت برای تامین نان سالم با آرد کامل را برآورده می کند.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت درباره وضعیت ویتامین گروه B در کشور و وضعیت این ویتامین با تولید آرد کامل، گفت: از منظر کمبود ویتامین گروه B با مشکل مواجه نیستیم و کمبودی در زمینه این ویتامین وجود ندارد.  هدف از اجرای برنامه نان کامل، تامین فیبر و منیزیوم است.

اسیماعیل زاده درباره برنامه های دفتر بهبود تغذیه برای بازنگری برنامه غنی سازی آرد نیز به هیاهو گفت: سال جاری، درنظر داریم برنامه غنی سازی آرد با آهن و اسید فولیک را که مدت هاست اجرا می شود، بازنگری کنیم. همچنین اجرای پایلوت غنی سازی آرد با ویتامین دی از دیگر برنامه های وزارت بهداشت در سال جاری به حساب می آید.  

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش کارخانه های تولید آرد کامل/ برنامه ریزی غنی سازی آرد با «ویتامین دی»" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش کارخانه های تولید آرد کامل/ برنامه ریزی غنی سازی آرد با «ویتامین دی»"، کلیک کنید.