اطلاعیه آموزش و پرورش درباره نحوه انتخاب رشته، پذیرش و مزایای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان

اطلاعیه آموزش و پرورش درباره نحوه انتخاب رشته، پذیرش و مزایای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان

آفتاب نیوز :

در اطلاعیه ای که وزارت آموزش و پرورش منتشر کرده، آمده است: دانشگاه فرهنگیان با تبریک به متقاضیانی که این دانشگاه را برای تحصیل در دوره کارشناسی انتخاب کرده و علاقه مند به شغل شریف معلمی هستند، چند نکته پیرامون نحوه انتخاب رشته، چگونگی پذیرش و همچنین مزایای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان را به اطلاع شرکت کنندگان در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم می رساند که جزییات آن به شرح ذیل اعلام می شود:

انتخاب رشته و پذیرش: 

1- پذیرش در دانشگاه فرهنگیان براساس بوم استان و بوم شهرستان با توجه به دامنه پذیرش اعلام شده در هر یک از کد رشته های انتخابی می باشد که داوطلبان همان استان و یا شهرستان مجاز به انتخاب آن کد رشته محل ها می باشند.

2- پس از اتمام انتخاب رشته برای هر کد رشته محل از میان داوطلبانی که آن کد رشته محل را انتخاب کرده اند براساس نمره (مرحله اول آزمون سراسری و آزمون اختصاصی تربیت معلم) به میزان سه برابر ظرفیت در نظر گرفته شده، برای انجام ارزیابی شایستگی های معلمی به دانشگاه فرهنگیان معرفی خواهند شد.

3- پذیرش نهایی بر مبنای مجموع امتیازات حاصل از آزمون سراسری + آزمون اختصاصی تربیت معلم، سوابق تحصیلی و ارزیابی شایستگی معلمی انجام می شود.

اعلام نتیجه نهایی و فرصت تصمیم گیری: 

1- اعلام نتیجه نهایی دانشگاه فرهنگیان قبل از انتخاب رشته متقاضیان آزمون سراسری خواهد بود و با هماهنگی های انجام شده، پس از اعلام نتایج به پذیرفته شدگان مهلت چند روزه برای تصمیم گیری در خصوص ثبت نام نهایی و یا انصراف از آن، داده خواهد شد.

2- در صورت عدم تمایل به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان، پذیرفته شدگان می بایست تا پیش از صدور کارنامه انتخاب رشته کنکور سراسری درخواست انصراف خود را از قبولی در دانشگاه فرهنگیان ارایه دهند. آموزش و پرورش مشخصات این افراد را به صورت تجمیعی به سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزشی کشور ارسال می کند و اجازه انتخاب رشته در کنکور سراسری به این افراد داده می شود.

تذکر: بنابراین انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان مانعی برای انتخاب رشته کنکور سراسری نیست.

مزایای اصلی تحصیل در دانشگاه فرهنگیان: 

الف) دریافت حقوق از بدو و در طول تحصیل در دانشگاه فرهنگیان

ب) استخدام رسمی -آزمایشی از ابتدای تحصیل و استخدام رسمی-قطعی پس از دانش آموختگی

ج) استفاده از بیمه خدمات درمانی و عضویت در صندوق فرهنگیان

د) افزوده شدن چهار سال دوره تحصیل به سوابق استخدامی 

ه) معافیت سربازی برای دانشجویان پسر در قبال انجام تعهدخدمت علمی در دانشگاه فرهنگیان

در پایان این اطلاعیه همچنین از متقاضیان خواسته شده که برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق، لطفا به دفترچه سازمان ملی سنجش مراجعه کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اطلاعیه آموزش و پرورش درباره نحوه انتخاب رشته، پذیرش و مزایای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اطلاعیه آموزش و پرورش درباره نحوه انتخاب رشته، پذیرش و مزایای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان"، کلیک کنید.