استان کهگیلویه و بویراحمد آماده خلق حماسه‌ای دیگر در انتخابات است

استان کهگیلویه و بویراحمد آماده خلق حماسه‌ای دیگر در انتخابات است

هیاهو/کهگیلویه و بویراحمد رئیس ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد از آمادگی این استان برای برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.

سید جواد هاشمی هیاهو در گفت و گو با هیاهو اظهار کرد: با توجه به برگزاری انتخابات مجلس دوازدهم بخشی از زیرساختها برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آماده بود.

وی اظهار کرد: هیئت‌های اجرایی انتخابات ریاست جمهوری در استان کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شده و ۸۳۵ شعبه اخذ رای ثابت و سیار در مناطق شهری، روستایی و عشایری استان پیش بینی شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: ۳۳ شعبه غیر فعال آماده داریم که در صورت نیاز استفاده شوند.

هاشمی هیاهو تصریح کرد: بیش از ۱۵ هزار نفر بعنوان عوامل اجرایی شامل ناظران، اعضای شعب، بازرسان، نمایندگان فرمانداران و بخشداران، سرایداران مدارس و خادمان مساجد کار رای گیری و برگزاری انتخابات در استان کهگیلویه و بویراحمد را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: تدابیر لازم برای سیستم سرمایشی همه شعب اخذ رای استان اندیشیده شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: قریب ۵۳۰ هزار نفر از جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۳۵ هزار نفر رای اولی‌اند.

هاشمی هیاهو تاکید کرد: تدابیر و تمهیدات لازم در خصوص مسائل امنیتی و سلامت انتخابات در کمیته امنیتی سلامت انتخابات و شورای تامین استان اتخاذ شده است.

وی افزود: در دستگاه قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد یک شعبه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی پیش بینی شد.

رئیس ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: کار نقل و انتقال دستگاه‌های احراز هویت به تهران، به روز رسانی پلمب و مجدداً برگشت آنها به استان انجام شد.

هاشمی هیاهو اظهار کرد: پیکربندی ستگاه‌های احراز هویت نیز دیروز انجام و مجدداً پلمب شدند، امروز کار توزیع صندوق‌های اخذ رای در ۲۲ حوزه انتخابیه استان (فرمانداری ها و بخشداری ها) انجام شد، تعرفه‌های رای وارد استان شده و به تناسب جمعیت اعلام شده بین صندوق‌های اخذ رای توزیع شدند.

وی خاطرنشان کرد: همه صندوق‌ها با ملزومات تحویل نماینده فرماندار ناظر و محافظ صندوق داده شد که باید ساعت ۶ صبح در شعب اخذ رای حضور داشته باشند و با انجام کارهای مقدماتی آماده گرفتن رای مردم از ساعت ۸ صبح می شوند.

رئیس ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مدت رای گیری ۱۰ ساعت است و این مدت از سوی وزیر کشور قابل تمدید است که با توجه به تجربه سنوات و انتخابات گذشته احتمال تمدید وجود دارد.

هاشمی هیاهو تصریح کرد: دو فروند بالگرد برای جابجایی صندوق‌های اخذ رای مناطق صعب العبور و سخت گذر استان کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: استان کهگیلویه و بویراحمد در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در بین استان‌های کشور رتبه اول مشارکت را کسب کرده و امیدواریم با حضور پرشور مردم در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نیز رتبه اول مشارکت را کسب کنیم.

رئیس ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این استان آماده برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است، بیان کرد: شرکت‌های برق و مخابرات تدابیر لازم را برای پایداری شبکه برق و مخابرات استان اندیشیده‌اند و همه عوامل امنیتی، قضایی و انتظامی پای کار هستند که به عنوان امانت‌دار مردم این انتخابات را فردا برگزار کنند و امیدواریم با حضور باشکوه و پرشور مردم در انتخابات ضمن مشارکت بالا حماسه آفرینی کنند.

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استان کهگیلویه و بویراحمد آماده خلق حماسه‌ای دیگر در انتخابات است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استان کهگیلویه و بویراحمد آماده خلق حماسه‌ای دیگر در انتخابات است"، کلیک کنید.