از پخش زخم کاری3 و جوکر2 تا پیشنهادهایی برای سفر

اکران همزمان «مست عشق» در ایران و ترکیه، انتشار فراخوان جشنواره فیلم کوتاه تهران، اهمیت تقوای اقتصادی در سازمان اوقاف، گزارشی از جزییات حضور ایران در دوسالانه ونیز، چند پیشنهاد برای سفر در تعطیلات عید فطر، همکاری مجدد علی رهبری با دو ارکستر سمفونیک چین و… از جمله اخبار امروز فرهنگی هنری هیاهو بودند.

به گزارش هیاهو، مراسم ترحیم و یادبود زنده یاد رضا داودنژاد با حضور جمعی از سینماگران و مدیران فرهنگی برگزار شد.

گزارش تصویری مراسم یادبود مرحوم رضا داودنژاد

اکران همزمان «مست عشق» در ایران و ترکیه

پخش کننده فیلم «مست عشق» از برنامه ریزی برای اکران همزمان این فیلم در ایران و ترکیه و رایزنی برای حضور بازیگران خارجی آن در کشورمان خبر داد.

فاطمه نقوی و 45 سال حضور روی صحنه

فاطمه نقوی این روزها مشغول تمرین تازه ترین نمایشی است که قرار است در آن بازی کند، بازیگری که بیش از 45 سال از حضور او بر صحنه تیاتر می گذرد.

انتشار فراخوان جشنواره فیلم کوتاه تهران

فراخوان چهل ویکمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران توسط انجمن سینمای جوانان ایران منتشر شد و بر اساس آن، این رویداد از 27 مهرماه تا 2 آبان ماه 1403 در تهران برگزار خواهد شد و دو بخش هوش مصنوعی و واقعیت مجازی هم در این فراخوان اضافه شده است.

از مرگ سینما تا جشنواره سیاسی در گفتگو با مدیر کَن

در فاصله چند روز به اعلام فیلم های حاضر در جشنواره فیلم کن 2024، «تیری فرمو» مدیر این رویداد سینمایی در گفتگویی به پرسش های گوناگون پیرامون دوره آتی کن پاسخ داده است.

تربیت 10میلیون حافظ بدون بودجه محقق نمی شود

سلیمانی با اشاره به طرح قرآنی مسطورا گفت: طرح زندگی با آیه ها و حفظ 30 آیه در قالب طرح مسطورا افراد را به این باور می رساند که حفظ قرآن سخت نیست و این مقدمه ای برای حفظ کل قرآن است.

اهمیت تقوای اقتصادی در سازمان اوقاف

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه تقوا، قدرت اعطایی خداوند به بنده مومن است، گفت: در حوزه سازمان اوقاف تقوای اقتصادی بسیار مهم است و باید بسیار بالا باشد.

مردی که غذاهای مشکوک نمی خورد

منوچهر ستوده 103 سال عمر کرد و راز عمر خود را در 99 سالگی نخوردن غذای مشکوک عنوان کرده و گفته بود: «هنوز کالباس، سوسیس، پیتزا و «غذاهای مشکوک» نخورده ام و از شهر تهران هم گریزان هستم.»

گزارشی از جزییات حضور ایران در دوسالانه ونیز

ایران در شصتمین دوسالانه هنر ونیز شرکت می کند و عنوان پاویون ایران برگرفته از مصرع شعر معروف سعدی ـ «بنی آدم اعضای یک پیکرند» ـ است.

همکاری مجدد علی رهبری با دو ارکستر سمفونیک چین

به دعوت مجدد کشور چین، علی رهبری (رهبر ارکستر و آهنگساز بین المللی ایرانی) با دو ارکستر سمفونیک جدید در شهرهای «کینگ داوو» و «گویانگ»، با آثاری از آهنگسازان روس روی صحنه خواهد رفت.

مخاطرات فرونشست در بناهای تاریخی هنوز پایش نشده است

انتشار تصاویری از عمیق تر شدن بحران فرونشست در حوالی «نقش رستم» و «تخت جمشید» در ماه های اخیر و حالا گزارش هشداردهنده رییس بخش زلزله شناسی و خطرپذیری مرکز تحقیقات راه و شهرسازی درباره نرخ سرسام آور فرونشست در ایران، نگرانی درباره وضعیت بناها و محوطه های تاریخی را که در معرض این بحران قرار گرفته اند، تشدید کرده و این پرسش را پیش آورده است که آیا میزان مخاطرات فرونشست در بناها و محوطه های تاریخی سنجیده شده و تدبیر در این باره چه بوده است؟

چند پیشنهاد برای سفر در تعطیلات عید فطر

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، تعدادی از استان های دارای ظرفیت اقامت برای سفر در تعطیلات عید فطر را معرفی کرد.

تلویزیون با آوردن سلبریتی ها خودش را نقد کرد

محمدتقی فهیم، منتقد با سابقه سینما و تلویزیون با اعتقاد بر اینکه تلویزیون امسال به لحاظ کمی پُر و پیمان تر از هر سال نوروز و رمضان را گذراند، در عین حال از عملکرد مدیران صداوسیما در بخش خلاقیت در برنامه سازی هم انتقاد کرد. فهیم از «مهمانی» ایرج طهماسب به عنوان بهترین برنامه امسال نام برد.

معجونی به نام «کلاه قرمزی» و «مهمونی»

تلویزیون در آغاز سال 1403، برای نخستین بار ترکیبی از یک محصول تلویزیونی و یک محصول نمایش خانگی را روی آنتن برد؛ مخلوطی از برنامه های عروسکی با محوریت ایرج طهماسب که به گواه نظرات ثبت شده در شبکه های اجتماعی، اثری محبوب از آب درآمد و دیده شد.

«زخم کاری 3»، «پدرخوانده 3» و «جوکر 2» مجوز انتشار گرفتند

برخی برنامه ها و سریال هایی که از ساترا مجوز پخش گرفتند، به زودی در سبد محتوایی شبکه نمایش خانگی قرار خواهند گرفت.

گزارشی که رسانه های خارجی از عملیات «کربلای8» دادند

تلاقی زمان عملیات کربلای 8 با برگزاری مراسم چهل و هشتمین سالگرد تشکیل حزب بعث، موجب شد که عراق بلافاصله به منظور تحت الشعاع قرار دادن بازتاب این عملیات، به تاسیسات نفتی جزیره «سیری» که یکی از مبادی صادرات نفت ایران بود، حمله کرده خسارات قابل ملاحظه ای را به آن وارد آورد، به گونه ای که تا ساعت ها بهره برداری از اسکله مذکور امکان پذیر نبود.

پیشنهادهایی برای خواندن:

روایت اصغرزاده از شاگردی «حاتمی کیا» و وابستگی به «شهید آوینی»

دعا را برای کسب آگاهی بخوانید نه ثواب

خزاعی خبر داد: موضوع بازنشستگی هنرمندان مرتفع شد

کشف بی سابقه در شهر باستانی ترکیه

صحنه ای از یک آشپزخانه که شاهکار هنری شد!

مرور زندگی شهید محمدحسن طوسی

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "از پخش زخم کاری3 و جوکر2 تا پیشنهادهایی برای سفر" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "از پخش زخم کاری3 و جوکر2 تا پیشنهادهایی برای سفر"، کلیک کنید.