از محصولات با کیفیت چایکاران گیلانی حمایت شود

هیاهو/گیلان استاندار گیلان بیان کرد: در سال «جهش تولید با مشارکت مردم» و تمرکز بر حوزه کشاورزی به ویژه چای، ضرورت دارد میزان برداشت را افزایش دهیم و از محصولات با کیفیت چایکاران گیلانی حمایت شود.

اسدالله عباسی امروز، 21 اردیبهشت ماه در جریان سفر به شهرستان فومن، از باغات و کارخانجات چای این شهر بازدید کرد و در جریان آخرین اقدامات صورت گرفته در حوزه ساماندهی این محصول استراتژیک قرار گرفت.

وی در این بازدید ضمن دیدار با برخی از چایکاران و صاحبان کارخانجات چای، دستوراتی را در راستای حل مشکل چایکاران در فصل برداشت چای بهاره صادر کرد.

استاندار گیلان در حاشیه این بازدید و در جمع خبرنگاران یکی از مهم ترین برنامه های دولت مردمی و انقلابی را حمایت از چایکاران و برنجکاران استان های شمالی برشمرد و اظهار کرد: در سال جهش تولید با مشارکت مردم، سرمایه گذاری در صنعت چای یکی از راه های رشد اقتصاد است، لذا این حلقه زنجیر میان تولیدکننده چای، کارخانجات و سرمایه گذار باید تقویت شود.

از محصولات با کیفیت چایکاران گیلانی حمایت شود

وی با تاکید بر لزوم توجه به توزیع به موقع کود شیمیایی در بین چایکاران افزود: یکی از دغدغه های چایکاران در ماه های اخیر توزیع به موقع کود شیمیایی بوده است که دستور داده شد، این مسیله بررسی و بازنگری شود.

عباسی با بیان اینکه واردات چای در کشور باید فقط براساس نیاز مصرفی داخل باشد، تصریح کرد: سیاست دولت، حمایت از چایکاران در فصل برداشت و سرمایه گذاران در حوزه فرآوری چای بوده و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نمی شود.

استاندار گیلان با بیان این که مسیولیت حفظ و نگهداری از اراضی چای به عهده سازمان چای است، متذکر شد: ضرورت دارد سطح زیر کشت حفظ شود و از کاهش مساحت اراضی چای استان جلوگیری شود.

از محصولات با کیفیت چایکاران گیلانی حمایت شود

وی با تاکید بر لزوم حمایت از چایکاران و فراهم کردن شرایط توسعه فعالیت آنها، افزود: این بازدید به منظور بررسی وضعیت فعالیت یکی از کارخانه های چای در شهرستان فومن انجام شده است.

عباسی بیان کرد: در سال «جهش تولید با مشارکت مردم» ضرورت دارد با تمرکز بر حوزه کشاورزی به ویژه چای، میزان برداشت را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه باید از کشاورزانی که محصول با کیفیت برداشت می کنند حمایت کرد، گفت: مقرر شود محصولات با کیفیت چایکاران گیلانی با قیمت بیشتری خریداری شود.

به گزارش هیاهو، استاندار گیلان از نحوه فعالیت دستگاه های برداشت مکانیزه چای برای اولین بار در این منطقه بازدید کرد که به طور روزانه به اندازه 11 نیروی انسانی چای برداشت می کند.

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "از محصولات با کیفیت چایکاران گیلانی حمایت شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "از محصولات با کیفیت چایکاران گیلانی حمایت شود"، کلیک کنید.