ارتقای مشارکت دانشگاهیان در انتخابات

ارتقای مشارکت دانشگاهیان در انتخابات

مدیرکل پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از رایزنی ها و همکاری های بیشتری در رابطه با ارتقای مشارکت دانشگاهیان در انتخابات با وزارت کشور و مجموعه های مرتبط خبر داد.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری هیاهو، نخستین نشست ستاد انتخابات این وزارتخانه در معاونت فرهنگی و اجتماعی و با حضور با عبدالحسین کلانتری و عبداله مرادی مدیرکل سیاسی وزارت کشور تشکیل شد.

مهدی بادپا مدیرکل پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اعلام این خبر گفت: در این نشست هماهنگی های اولیه و همچنین بحث و بررسی پیرامون فعال سازی بدنه دانشگاهی در رابطه با مسیله انتخابات انجام گرفت.

وی افزود: در ادامه این نشست نیز مقرر شد، رایزنی ها و همکاری های بیشتری در رابطه با ارتقای مشارکت دانشگاهیان در انتخابات با وزارت کشور و مجموعه های مرتبط انجام گیرد.

بادپا تصریح کرد: در نظرسنجی انتخابات ماه های گذشته درباره ضریب نفوذ اقشار؛ اساتید دانشگاه بالاترین مرجعیت سیاسی و دانشجویان رده ششم را داشته و از این رو نقش زیادی در تبیین و آگاه سازی جامعه دارند. در روزهای گذشته ستاد انتخابات دانشگاهیان گذشته جهت افزایش مشارکت سیاسی و اجتماعی در وزارت علوم تشکیل شد. راهبرد ما در این ستاد افزایش مشارکت و تلاش در راستای بالابردن سواد سیاسی و آگاه سازی جامعه است که از جمله آن ها می توان به تشکیل کرسی ها و نشست های تخصصی در دانشگاه ها اشاره کرد.

مدیرکل پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: امتحانات پایان ترم دانشگاه ها با برنامه قبلی به قوت خود باقی است و تغییری در زمان برگزاری امتحانات انجام نمی شود. همچنین شورای هماهنگی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی آموزش عالی در وزارت علوم و استانها بصورت منظم تشکیل خواهد شد.

وی افزود: همچنین به پیشنهاد ستاد انتخابات وزارت علوم، بر اساس مهلت اندک یکماهه که تا انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده است، جلسات هییت نظارت بر تشکل ها جهت تسریع در بررسی صدور مجوز برنانه های انتخابات ریاست جمهوری به صورت روزانه در دانشگاه ها برگزار شود تا مجوز برنامه ها به صورت سریعتر اتفاق بیفتد.

بادپا بیان کرد: محدودیت زمانی باعث می شود که توجه ویژه ای بر تولید محتوا و کنشگری در فضای مجازی داشته باشیم. همچنین به علت برگزاری امتحانات در دانشگاه ها، نقش خوابگاه ها و نشست های دانشجویی در سرای دانشجویی بیشتر خواهد بود؛ لذا از مسیولین دانشگاه ها درخواست می شود سالن یا فضای مناسبی را جهت گعده ها، نشستهای انتخاباتی دانشجویی و تریبون آزاد و پخش مناظرات کاندیداها در اختیار دانشجویان قرار دهند.

گفتنی است ستاد انتخابات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای هدف ارتقای سطح مشارکت دانشگاهیان در انتخابات و هماهنگی برای ایجاد شور و نشاط انتخاباتی در دانشگاه ها تشکیل شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارتقای مشارکت دانشگاهیان در انتخابات" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارتقای مشارکت دانشگاهیان در انتخابات"، کلیک کنید.