اخذ تصمیمات مهم برای تسریع در اجرایی پروژه فیبر نوری استان بوشهر

اخذ تصمیمات مهم برای تسریع در اجرایی پروژه فیبر نوری استان بوشهر

معاون وزیر ارتباطات طی سفری به استان بوشهر، آخرین وضعیت پیشرفت پروژه فیبر نوری در این استان را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری هیاهو، محمد خوانساری در این سفر، با هدف ارزیابی مشکلات و چگونگی تسریع در توسعه پروژه فیبر نوری استان بوشهر، با استاندار، مدیران و پیمانکاران این طرح دیدار کرد.

در این دیدار مقرر شد، طی برگزاری جلسه ای مشترک با شهرداری ها، چالش های موجود پیرامون انعقاد و اجرای قرارداد ها برطرف شود و اپراتور ها نیز برنامه به روزرسانی شده خود را ارایه کنند.

مدیر معین پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کار های استان بوشهر، ضمن بررسی های میدانی وضعیت پیشرفت پروژه، از شهر کنگان و منطقه یک بوشهر نیز بازدید کرد. با هماهنگی میان مدیران ارشد شهر کنگان و اپراتور مقرر شد تا حداکثر 60 روز آینده 40 کیلومتر حفاری فیبر نوری کنگان کامل می شود.

این گزارش حاکی است، اهمیت اجرا و توسعه شبکه فیبر نوری در سال جدید، در حدی است که در قانون بودجه سال جاری، تمهیداتی برای تحقق این مهم در نظر گرفته شده است. طبق بند پ تبصره 11 قانون بودجه سال 1403، شهرداری های سراسر کشور و وزارت راه و شهرسازی مکلف هستند مجوز حفاری و نصب تجهیزات در معابر شهری و معابر خارج از شهر را حداکثر پانزده روز پس از دریافت تقاضای اپراتور معرفی شده از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با رعایت شرایط و ضوابط و تعرفه های مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارایه کنند.

با تلاش های صورت گرفته در سطح کشور، تا کنون، اجرای پروژه فیبر نوری در 430 شهر کشور آغاز و یا نهایی شده و بیش از 7 هزار کیلومتر مورد حفاری قرار گرفته است که 7 میلیون خانوار را تحت پوشش خود قرار می دهد.

گفتنی است، با انجام موفق پروژه فیبر نوری در سراسر کشور، سرعت اینترنت به صورت صد برابری افزایش پیدا می کند و امکان دسترسی سریع تر، ایمن تر و پایدارتر به اینترنت برای مشترکان فراهم می شود. از مزایای دیگر استفاده از فیبر نوری، دسترسی عادلانه مردم به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت با کیفیت در سراسر کشور است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اخذ تصمیمات مهم برای تسریع در اجرایی پروژه فیبر نوری استان بوشهر" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اخذ تصمیمات مهم برای تسریع در اجرایی پروژه فیبر نوری استان بوشهر"، کلیک کنید.