ابداع و نوآوری در داده ها از الزامات برای پیشرفت هر کشور است – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان

ابداع و نوآوری در داده ها از الزامات برای پیشرفت هر کشور است - خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار هیاهو، علی شعبانی ظهر شنبه در مراسم آغاز طرح بزرگ راهیان پیشرفت که با هدف تقویت روحیه خودباوری در دانش آموزان و تبیین الگوی پیشرفت و دستاوردهای فناوران

و دانش بنیان ها در برج فناوری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: یکی از الزامات امروز در جامعه شناخت و تغییر پارادایم های مربوط به گذشته و به روز رسانی آنها متناسب با فضای جامعه است.

وی افزود: اگر اقدامات و تلاش های متناسب با فضای جامعه نداشته باشیم موفقیت نتیجه بخش حاصل نخواهد شد بنابراین اگر امروز قصد انجام کارهای راهبردی را داریم باید بدانیم که بر حسب کدام ارادایم ها گام برداشته و نسبت به وضعیت خود به آگاهی لازم دست پیدا کنیم.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: جنگ امروز جنگ داده هاست و تنها در صورتی که بتوانیم داده های مناسب با نیازهای خود را به بخش ها و ابعاد مختلف جامعه ارایه دهیم توان کسب و موفقیت و یافتن مسیر درست را خواهیم داشت.

شعبانی همچنین نوآوری را یک قاعده اصولی برای پیشرفت در هر جامعه دانست و خاطرنشان کرد: بر اساس الزامات این اصل مهم قاعده ای مبنی بر وجود نوآوری در تمامی حوزه ها از جمله تربیت، آموزش و… وجود دارد و گفته می شود که یا باید نوآوری داشته باشیم یا بمیریم و این امر نشان دهنده اهمیت و لزوم نوآوری است.

وی بیان داشت: برگزاری راهیان پیشرفت یکی از بخش های مهمی است که باید نسبت به آن توجه ویژه داشت چرا که در همین حوزه و در راستای نمایش موفقیت ها و دستاوردهای حاصل شده بر مبنای داده محوری پیش می رود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه در ادامه به نقش موثر آموزش و پرورش در تغییر و نوآوری ها تاکید و اضافه کرد: امروز آموزش و پرورش در حال تغییراتی در نوآوری است که از طریق سند تحول بنیادین بخش زیادی از محوری را تامین می بخشد.

شعبانی گفت: در جامعه امروز نیازمندیم که داده های خود را به نمایش گذاشته تا دانش آموزه ای ما با دستاوردهای کشور آشنا شده و مسیر پیشرفت را پیدا کنند چرا که هر موفقیتی که در کشور حاصل می شود مدیون آموزش و پرورش هستیم.

وی در پایان به همکاری جهاد دانشگاهی و آموزش و پرورش به عنوان اقدامی الزامی برای کرمانشاه اشاره کرد و یادآور شد: جهاد دانشگاهی می تواند به عنوان یک موتور متحرک حرکت دهنده فناوران در این مسیر باشد و دیگران را به دنبال خود کشاند و همچنین در کنار این امور نیازمند اتاق فکری برنامه های متنوع راهبردی برای تشخیص و ریل گذاری مشخص خواهیم بود چرا که تجارب گذشته کمک کننده اما ناکافی هستند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ابداع و نوآوری در داده ها از الزامات برای پیشرفت هر کشور است – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ابداع و نوآوری در داده ها از الزامات برای پیشرفت هر کشور است – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.