آیت‌الله صدیقی: شهید بهشتی شخصیت ممتاز تاریخ است

آیت‌الله صدیقی: شهید بهشتی شخصیت ممتاز تاریخ است

امام جمعه موقت تهران گفت: شهید بهشتی شخصیت ممتاز و بی نظیر تاریخی است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری هیاهو، آیت‌الله کاظم صدیقی روز جمعه در خطبه‌های اول نماز جمعه در مصلی امام خمینی (ره) گفت: شهید بهشتی یک فرد نبود ، امام(ره) فرمودند شهید بهشتی یک ملت بود.

وی افزود: من افتخار دارم که در محضر شهید بهشتی بزرگ شدم هم در محضر ایشان درس خواندیم و هم ایشان مدرسه حقانی را برنامه‌ریزی کردند، سعه صدر، حلم و بردباری، قلب در عبادت، بینش جهانی داشت

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: او همیشه جهانی فکر می‌کرد، بلند نظر بود، مخالف را تحمل می‌کرد با کسی جدال نمی‌کرد، پنجه به روی کسی نمی‌انداخت، دریای حلم و صبر و حوصله بود، در خدمتگزاری عاشق بود همانگونه که جد وی امیرالمومنین و خلف صالح وی شهید خدمت شهید جمهور آیت الله شهید رئیسی دقیقاً آن سعه صدر و حلم و بردباری و تحمل مخالف، نپرداختن به حاشیه، چشم دوختن به هدف دغدغه مردم داشتن را شهید رئیسی هم از شهید بهشتی به ارث برده بود.

آیت‌الله صدیقی عنوان کرد: شهید بهشتی شخصیتی ممتاز بود اگر نگوییم بی‌نظیر بود کم نظیر بود، امام به او مدال داد که شهید بهشتی یک ملت بود.

وی گفت: شهید بهشتی در عین نرمش، سعه صدر و اخلاق نرم اسلامی قاطع و مواضع‌اش انقلابی ولایت مدار بود بنی صدر و جریان منافقین و ملی‌گراها ایشان را منزوی کردن مانند جدش امیرالمومنین به وی تهمت زدند.

وی تصریح کرد: شما نمی‌دانید تهمت چگونه پر و بال یک فرد فعال را قیچی می‌کند و او را گوشه نشین می‌کند و روی بیرون آمدن پیدا نمی‌کند، شهید بهشتی را با تهمت‌های خودشان و با او عظمت فکری و قدرت تشکیلاتی و دولت سازی و کادرسازی و معنویت و خشوع و خضوع در برابر پروردگار متعال گوشه نشین کردند.

وی افزود: اما خون او تولد مجددی بود که هم انقلاب را آبیاری و احیا کرد و هم خود وی جلا پیدا کرد و شناخته شد. لذا یاد خاطره این پرچمدار سترگ نظام جمهوری اسلامی بزرگ می‌داریم که نه یک فرد بود بلکه یک ملت بود دلسوز و متدین و مردمی و متعبد به ولایت بود.

آیت‌الله صدیقی اظهار کرد: وقتی به او می‌گفتند روزنامه‌ها این همه مطلب علیه شما مطلب می‌نویسند چرا از خودت دفاع نمی‌کنی گفت امام به من فرموده است.

وی ادامه داد: شهید بهشتی هم در فقه مجتهد و هم در عرفان عارف بود و می‌گفت من این آرامش را از علامه طباطبایی گرفته‌ام. علامه طباطبایی عارف واصلی بود و در حکمت و فلسفه صاحب نظر و در رشته‌های مختلف نظریه‌پرداز بود اما نسبت به امام رهبری و رهبری و ولایت منم نداشت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آیت‌الله صدیقی: شهید بهشتی شخصیت ممتاز تاریخ است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آیت‌الله صدیقی: شهید بهشتی شخصیت ممتاز تاریخ است"، کلیک کنید.