آمریکا و غربی ها می خواهند «تا آخرین اوکراینی» با روسیه بجنگد

آمریکا و غربی ها می خواهند «تا آخرین اوکراینی» با روسیه بجنگد

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین روز جمعه گفت که آمریکا و کشورهای اروپایی به دنبال جنگ افروزی علیه روسیه به کمک اوکراینی ها هستند و به همین دلیل است که با ابتکار صلح ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه مخالفت کرده اند.

به گزارش هیاهو، پسکوف اظهار کرد: چیزی که آمریکایی ها و اروپایی های افراطی می گویند واضح است. آن ها باید به وسیله اوکراینی ها به جنگ با روسیه ادامه دهند.

وی تاکید کرد که کشورهای غربی می خواهند تا «آخرین اوکراینی» با روسیه بجنگند.

سخنگوی کاخ کرملین عنوان کرد که پوتین از واکنش اوکراین و غرب به پیشنهاد صلح وی خبردار شده و گفته که چنین چیزی «قابل پیش بینی» بوده است.

پوتین روز جمعه در دیدار با مقامات ارشد وزارت خارجه روسیه یک پیشنهاد صلح دیگر برای حل وفصل مناقشه اوکراین را مطرح کرده و اخطار داد اگر این بار هم غرب و کی یف با آن موافقت نکنند، مسیولیت خون هایی که ریخته خواهد شد، به گردن خودشان است.

میخایلو پودولیاک، مشاور ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین در واکنش به پیشنهادات امروز پوتین برای صلح در کشورش ادعا کرد که هیچ چیز جدیدی ندارند.

او مدعی شد اظهارات رییس جمهور روسیه «ابراز معیارهای استاندارد یک متجاوز» است که پیش از این نیز بارها شنیده شده اند.

پوتین گفت روسیه از آغاز جنگ اوکراین پیشنهادهایی برای برقراری آتش بس و حل وفصل مسالمت آمیز این مناقشه مطرح کرده، اما غرب تمام این تلاش ها را رد کرده است.

رییس جمهور روسیه گفت این کشور برای حل مسالمت آمیز و پایان کامل این جنگ نیاز دارد که اوکراین به یک کشور غیرهسته ای و بی طرف بدل شود و همچنین تحریم هایی که کشورهای غربی علیه روسیه وضع کرده اند، لغو شود.

پوتین گفت اگر اوکراین تمام نیروهای خود را از چهار منطقه ای که روسیه از 2022 تا امروز تحت کنترل خود درآورده خارج کند و همچنین متعهد شود که عضو ناتو نخواهد شد، روسیه بلافاصله به سربازانش دستور عقب نشینی خواهد داد و مذاکره را آغاز خواهد کرد.

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمریکا و غربی ها می خواهند «تا آخرین اوکراینی» با روسیه بجنگد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمریکا و غربی ها می خواهند «تا آخرین اوکراینی» با روسیه بجنگد"، کلیک کنید.