آمار های مهم از نبرد پرسپولیس

آمار های مهم از نبرد پرسپولیس

آفتاب نیوز :

 پرسپولیس و سپاهان در حالی از ساعت 19:30 امروز آخرین بازی هفته بیست و پنجم لیگ برتر را در ورزشگاه آزادی تهران برابر هم برگزار می کنند که حساسیت این دیدار موجب شده تا نگاه همه علاقه مندان به فوتبال ایران به این مسابقه باشد. البته این ال کلاسیکوی وطنی همیشه مورد توجه بوده و جذابیت های خود را داشته است، ولی حالا در تعیین مسیر قهرمانی می تواند بسیار موثر باشد.

سرخپوشان پایتخت در حالی در این بازی به میدان می روند که پس از روند خوبی که با مربیگری اوسمار ویرا در نیم فصل دوم لیگ برتر طی کردند، در جام حذفی به دیوار سفت خوردند و پس از تساوی 4-4 برابر آلومینیوم، در ضربات پنالتی 6-5 مغلوب اراکی ها شدند تا ایرالکو باز هم به گربه سیاه آن ها تبدیل شود. حالا قرمز ها باید برابر غول دیگری قرار بگیرد، اما آن ها که با 52 امتیاز در رده دوم جدول قرار دارند، اگر این بار هم متوقف شوند، ممکن است در کورس قهرمانی لیگ را به استقلال صدرنشین واگذار کنند.

این در حالی است که زردپوشان اصفهانی که بازی های زیادی از لیگ را با باخت و مساوی از دست دادند، حالا دوباره شرایط بهتری پیدا کرده اند و با دو برد پیاپی در رده سوم جدول 45 امتیازی هستند. ضمن اینکه آن ها در جام حذفی هم استقلال ملاثانی را دو بر یک از پیش رو برداشتند و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کردند؛ بنابراین شاگردان ژوزه مورایس با اینکه با سرخابی ها اختلاف هفت و هشت امتیازی دارند و کار سختی برای رسیدن به آن ها دارند، ولی هنوز روی کاغذ برای قهرمانی شانس دارند. در این شرایط، سه امتیاز این مسابقه برای آن ها هم از اهمیت زیادی برخوردار است و آن ها امیدوارند بتوانند پیروزی یک بر صفر خود در بازی رفت را تکرار کنند. هر چند که گلزن آن بازی یعنی رضا اسدی غایب است و احتمالا فرشاد احمدزاده هم به بازی برابر تیم سابق خود نمی رسد، اما امید سپاهانی ها برای گلزنی به شهریار مغانلو دوخته شده است.

در آن سوی میدان، احتمال بازی کردن علیرضا بیرانوند و امید عالیشاه هم در ترکیب پرسپولیس وجود دارد تا قرمز ها این دو بازیکن تاثیرگذارشان را در اختیار داشته باشند. پرسپولیس و سپاهان تاکنون 81 مرتبه روبه روی هم قرار گرفته اند که سهم پرسپولیس 27 برد و سهم سپاهان 21 برد بوده است. در این 80 بازی، پرسپولیس 100 گل زده و سهم سپاهان 82 گل بوده است. دو تیم همچنین در چهار بازی دوستانه و غیررسمی نیز به دیدار هم رفته اند که در یک بازی پرسپولیس پیروز شده و سه بازی دیگر نیز با نتیجه مساوی همراه بوده است.

ژوزه مورایس به عنوان سرمربی آمار خوبی برابر پرسپولیس دارد و مرد پرتغالی از چهار رویارویی خود با قرمز ها به دو پیروزی رسیده و یک بار باخته که این تک باخت به دیدار جام حذفی دو تیم برمی گردد و حالا باید دید اوسمار در اولین تقابل با او یه عنوان سرمربی پرسپولیس چه نتیجه ای می گیرد. خصوصا اینکه زبان برزیلی ها پرتغالی است و ویرا و مورایس زبان هم را به خوبی می فهمند! بیژن حیدری به همراه کمک هایش فرهاد مروجی و علی اکبری نوری قضاوت این دیدار را بر عهده خواهد داشت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمار های مهم از نبرد پرسپولیس" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمار های مهم از نبرد پرسپولیس"، کلیک کنید.