آمادگی نظامی مصر در مرز سینا از ترس هجوم آوارگان غزه

گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین هیاهو؛ «عملیات برنامه ریزی شده برای رفح باعث ایجاد تنش شدید در مصر شده است؛ زیرا قاهره از هجوم تعداد زیادی پناهجو به مرز سینا بیم دارد»، این بخشی از گزارش یدیعوت آحارانوت از تبعات تصمیم جدید تل آویو برای گسترش جنگ است.

این روزنامه عبری در ادامه گزارشش به مخالفت های مصر با تصمیم عملیات نظامی در رفح اشاره کرده و نوشت که «قاهره تهدید کرد که اگر آوارگان به اجبار از مرز عبور کنند، این به معنای نقض توافقنامه صلح با اسراییل خواهد بود».

آوارگان فلسطینی در اردوگاه رفح

باوجود گذشت 127 روز از جنگ علیه غزه و افزایش تلفات رژیم صهیونیستی که موجب عقب نشینی گردان ها و تیپ های ارتش شده، نتانیاهو از چند روز گذشته با رد شروط حماس برای آتش بس  مدعی شد که حمله زمینی را تا رفح ادامه خواهد داد.

رفح واقع در جنوب نوار غزه است و بیش از یک میلیون فلسطینی آواره را در خود جای داده است. منطقه ای نزدیک به مرز مصر که هم اکنون نیز چندین بار مورد هدف بمباران های ارتش اسراییل قرار گرفته و موجب شهادت ده ها آواره فلسطینی شده است.

آمادگی نظامی مصر در مناطق مرزی سینا

در بخش دیگری از گزارش یدیعوت آحارانوت آمده است که مصر در منطقه مرزی با نوار غزه مین گذاری کرده و سربازان زیادی را به آنجا فرستاده است؛ این کشور طی دو هفته گذشته حدود 40 تانک و نفربر زرهی به شمال شرق سینا را به عنوان بخشی از اقدامات برای تقویت امنیت در مرز خود، ارسال کرد.

پایان پیام/م
شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمادگی نظامی مصر در مرز سینا از ترس هجوم آوارگان غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمادگی نظامی مصر در مرز سینا از ترس هجوم آوارگان غزه"، کلیک کنید.