آزادی 996 زندانی و اعطای عفو مجازات به 1800 نفر – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری هیاهو، حجت الاسلام والمسلمین رحیمی معاون قضایی قوه قضاییه درباره جزییات عفو و تخفیف مجازات محکومان دادگاه های عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و تعزیرات حکومتی از سوی مقام معظم رهبری به مناسبت عید مبعث، سال روز پیروزی انقلاب اسلامی و اعیاد شعبانیه اظهار کرد: در این مرحله اسامی 2 هزارو 827 نفر که پرونده آن ها در کمیسیون عفو و بخشودگی بررسی شده بود و شرایط استحقاق عفو را داشتند، پس از تایید و ارسال توسط ریاست قوه قضاییه به محضر مقام معظم رهبری، مورد موافقت ایشان قرار گرفت.

وی افزود: از مجموع 2 هزارو 827 نفر مشمول عفو و تخفیف مجازات در این مرحله 996 نفر مشمول عفو منتهی به آزادی و مختومه شدن پرونده و هزارو 831 نفر باقیمانده مشمول تخفیف مجازات شدند.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمی در رابطه با محکومان دادگستری ها که مشمول عفو رهبری شده اند، گفت: 53 نفر از افرادی که در این دوره مشمول عفو شده اند، مجازات قطعی آن ها اعدام بود که با تخفیف، مجازات آن ها به حبس تغییر کرده است.

وی بیان کرد: 21 نفر از افراد مشمول عفو نیز محکومان ماده 20 هستند.

محکومان ماده 20 افرادی هستند که شرایط اولیه عفو را نداشته اند و رییس قوه قضاییه راسا عفو آن ها را درخواست کرده است. مجازات این محکومان نیز غالباً اعدام بوده است .2 هزار و 380 مورد نیز سایر محکومان دادگستری ها بوده اند.

وی افزود: 6 نفر از افراد مشمول عفو از محکومان سازمان قضایی نیروهای مسلح و 367 نیز از محکومان سازمان تعزیرات حکومتی هستند.

معاون قضایی قوه قضاییه بیان کرد: در این مرحله 196 نفر از محکومان مشمول عفو از محکومان زن، 35 نفر اتباع بیگانه، 34 نفر محکومان امنیتی و 3 نفر زیر 18 سال هستند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آزادی 996 زندانی و اعطای عفو مجازات به 1800 نفر – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آزادی 996 زندانی و اعطای عفو مجازات به 1800 نفر – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.