مقصودی: کرونا من را در وزن جدید عقب انداخت/ در مسابقات قهرمانی کشور به دنبال سهمیه آسیا هستم

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار ورزشی –

امیرحسین مقصودی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص وضعیت آمادگی‌اش برای حضور در مرحله پایانی لیگ برتر کشتی آزاد اظهار داشت: تمریناتم را حدودا از یک ماه و نیم پیش آغاز کرده‌ام و منظم تمرین می‌کنم. در لیگ هم برای تیم سهند ارس کشتی می‌گیرم. در مرحله مقدماتی برای این تیم دو مبارزه کردم یکی را باختم و یکی را بردم. باختم به اشکان کوشکی بود که قبلا 7 بار با هم کشتی گرفته بودیم و 5 بار او را برده بودم.

وی دلیل باختش در لیگ را ناآمادگی دانست و ادامه داد: به هرحال یک وزن بالاتر آمده‌ام و هنوز به وزن و آمادگی مناسب نرسیده‌ام. ضمن اینکه تمرین آنچنانی هم نداشتم.

عضو تیم ملی کشتی آزاد در جهانی 2018 بوداپست شیوع کرونا را همزمان با تغییر وزنش یک بدشانسی دانست و گفت: وقتی به وزن جدید می‌آیی باید بیشتر و منظم تر از قبل تمرین کرده و در مسابقه هم شرکت کنی، اما از شانس من، خوردیم به کرونا و تا مدت‌ها سالن‌ها و مسابقات تعطیل شدند. من هم از مسابقه دور شدم. این تاثیر بدی روی کارم داشت.

مقصودی در مورد اینکه در مرحله نیمه نهایی و نهایی لیگ برتر در ارنج سهند قرار خواهد گرفت یا نه، تصریح کرد: هنوز ارنج معلوم نیست. همه برای موفقیت تیم تلاش می‌کنند، هر کسی که در ارنج تیم باشد، همه تلاشش را برای برد انجام می‌دهد.

این کشتی‌گیر که قبلا با امیرمحمد یزدانی در وزن 65 کیلوگرم در رقابت بود، در مورد تغییر وزن نایب قهرمان سال 2021 جهان و رقابت دوباره با این کشتی گیر گفت: قبلا 4 بار با امیرمحمد کشتی گرفتیم، یک بار در لیگ به او باختم و سه دفعه بردم. من فکر می‌کنم او در 70 کیلو راحت تر کشتی بگیرد چون اگر تمرین منظم داشته باشد، همین که دیگر وزن کم نمی‌کند و رژیم نمی‌گیرد، شرایط بهتری را برایش ایجاد خواهد کرد. من هم اگر عقب افتادم، دلیلش کرونا و تعطیلی مسابقات و تمرینات بود.

این کشتی‌گیر در پایان به حضورش در مسابقات قهرمان کشوری اشاره کرد و افزود: گفته‌اند هر کشتی گیری که اینجا اول شود جواز حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را می گیرد. امیدوارم بتوانم کشتی‌های خوبی اینجا بگیرم.

برگزاری لیگ کشتی آزاد و فرنگی بدون حضور تماشاگران

مقصودی: کرونا من را در وزن جدید عقب انداخت/ در مسابقات قهرمانی کشور به دنبال سهمیه آسیا هستم