مسئولان گمرک برای ترخیص قایق‌های فدراسیون مانع زدایی کنند

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک عصر امروز ضمن بازدید از فدراسیون قایقرانی، سالن بدنسازی اختصاصی قایقرانی را در دریاچه آزادی افتتاح کرد.

رئیس کمیته ملی المپیک ضمن قدردانی از زحمات علیرضا سهرابیان رئیس فدراسیون و دیگر مسئولین، کادر فنی و قهرمانان در راستای رشد و توسعه این ورزش المپیکی تصریح کرد: بدون تردید فدراسیون قایقرانی پتانسیل بالایی دارد و جدای از حمایت وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک حمایت دیگر دستگاه‌های دولتی را نیز نیازمند است تا این عزیزان جهت تأمین تجهیزات خود دغدغه‌ای نداشته باشند.

سیدرضا صالحی‌امیری ادامه داد: هزینه در ورزش نوعی سرمایه گذاری است چرا که با خود نشاط و غرور و همبستگی و افتخار می‌آورد لذا باید از تمامی پتانسیل خود در این زمینه بهره لازم را ببریم.

وی افزود: چند فدراسیون به صورت جهشی در مسیر تکامل قرار گرفتند. یکی از فدراسیون‌هایی که بعد از حضور آقای سهرابیان جهش را در آن احساس می‌کنیم فدراسیون قایقرانی است. همین‌جا قدردان مدیران گذشته فدراسیون بوده و هستیم اما ارزیابی ما این است که سهرابیان با برنامه پیش می‌رود. در توکیو شاهد نتایج فعالیت‌های ایشان بودیم و در رقابت سخت و نفس‌گیر با ورزشکاران اروپایی و آمریکایی ورزشکار دختر ما توانست نتایج خوبی به دست بیاورد.

صالحی‌امیری با اشاره به سه رویکرد انتخابی فدراسیون قایقرانی بیان کرد: استفاده از ظرفیت مربیان بسیار قدرتمند داخلی و خارجی و به کارگیری تجربه جهانی، یک نوع انسجام و اجماع‌سازی و ایجاد یک خانواده به معنای واقعی در فدراسیون و استفاده از تجهیزات و زیرساخت‌ها در تهران و سراسر کشور و استفاده از ظرفیت‌های ملی سه رویکرد مهم فدراسیون قایقرانی است و این باعث دل بستن ما به قایقرانی در بازی‌های آسیایی هانگژو شده و به

وی ادامه داد: اعتقاد ما این است که حمایت وزارت ورزش با توجه به ظرفیت این فدراسیون و اینکه موتور فدراسیون روشن هست و به سرعت حرکت می‌کند، قایقرانی را در مسیر توسعه نگه می‌دارد. ارزیابی کادر فنی ما هم این است که در آینده نزدیک نتایج خوبی را از این فدراسیون خواهیم دید به فدراسیون کمک کنیم و این کمک تداوم خواهد داشت.

وی با اشاره به ترخیص قایق‌های روئینگ از گمرک نیز تاکید کرد: برای مسئولین عزیز گمرک این پیام را دارم. امسال سالی است که مقام معظم رهبری آن را سال مانع‌زدایی را مطرح کردند و این یک منشور است و باید در عمل نشان داده شود. فدراسیون با کمک‌هایی که انجام شد چند سال قبل یک تعداد قایق خریداری کرد. این قایق‌ها قرار نیست جایی فروخته شود یا تجارتی با آن صورت بگیرد، تجهیزات ورزشی برای سلامت جامعه هست، این‌ها برای ورزشکاران ما برای تمرین در همین دریاچه و سراسر کشور است. ما در توکیو هر روز اجاره سنگینی پرداخت می‌کردیم در حالی که اگر این قایق‌ها در اختیار بچه‌ها باشد قطعاً شرایط بهتری خواهیم داشت.

رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: وقتی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک اعلام می‌کنند که این قایق‌ها برای استفاده قهرمانان ملی ما هست قطعاً باید مانع‌زدایی صورت بگیرد.

صالحی امیری در پایان گفت: ما به قایقرانی به عنوان یک اولویت نگاه می‌کنیم و مسئولین فدراسیون هم به صورت جدی پیگیر کار هستند. قایقرانی ورزش سنگین، سخت و طاقت‌فرسایی است و وقتی ما دست‌های پینه بسته ورزشکاران را می‌بینیم خجالت می‌‎کشیم. ما باید قدردان زحمات همه فرزندانمان در سراسر کشور که با حداقل امکانات سخت تلاش می‌کنند باشیم.

مسئولان گمرک برای ترخیص قایق‌های فدراسیون مانع زدایی کنند