اشرف: جایزه بازی جوانمردانه تنها به من تعلق ندارد/ اعزام تیم‌های ملی قایقرانی به ۶ رویداد بین‌المللی

خبرگزاری ایرنا :

کمیته بین‌المللی بازی جوانمردانه یک ارگان غیردولتی در خدمت ترویج روحیه ورزشکاری در رقابت‌های ورزشی در سطح جهان است. این کمیته سالیانه جوایزی به ورزشکارانی که بازی‌های جوانمردانه انجام می‌دهند اهدا می‌کند. مراسم امسال این کمیته پس از چند سال تعویق به دلیل شیوع کرونا، هفته گذشته در بوداپست مجارستان برگزار شد. کتایون اشرف نایب‌ رئیس فدراسیون قایقرانی که پیش از این از سوی کمیته برگزاری به این مراسم دعوت شده بود، جایزه بخش «ویلی دومه» برای ترویج و توسعه ورزش جوانمردانه را دریافت کرد.

کتایون اشرف روز جمعه در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص دریافت جایزه بازی جوانمردانه، اظهار داشت: برای رسیدن به این جایزه خیلی از ورزشکاران، مربیان و خانواده‌های آنها در کنارم بودند و همفکری کردند تا چنین اتفاقی رقم بخورد. این جایزه در بخش توسعه و ترویج ورزش جوانمردی در بین جوانان بوده و تنها به من تعلق ندارد.

وی افزود: این موفقیت به تمامی کسانی که در این همه سال از گذشته تاکنون با من بودند و همکاری کردند، تعلق دارد. دریافت جایزه بازی جوانمردانه اتفاق خوبی است و نشان می‌دهد که هر رویداد مثبتی بالاخره دیده می‌شود و اتفاقات خوب تاثیرات خود را روی دیگران می‌گذارد.

نائب رئیس زنان فدراسیون قایقرانی عنوان کرد: در زبان فارسی برای ورزش جوانمردی معادل خوبی به نام پهلوانی داریم. همه عمر اعتقاد داشتیم که ورزش قهرمانی کافی نیست و باید به مرحله پهلوانی و جوانمردی برسد. عمر ورزش قهرمانی کوتاه است؛ اما پهلوانی عمر کوتاهی ندارد و باید قهرمانانی پرورش دهیم که مرام پهلوانی را بیاموزند.

وی همچنین با اشاره به اینکه فدراسیون قایقرانی ۶ اعزام پیش‌رو دارد، گفت: فدراسیون قایقرانی تا اواخر تابستان ۶ اعزام به مسابقات بین‌المللی در پیش دارد. تیم ملی آب‌های آرام اواخر مردادماه به کانادا و مسابقات بین‌المللی دانشجویان در  لهستان اعزام می‌شود. همچنین تیم آب‌های آرام زیر ۲۳ سال نیز شهریور ماه به مسابقات قهرمانی جهان در مجارستان اعزام خواهد شد.

اشرف اضافه کرد: تیم دراگان بوت نیز شهریور ماه به رقابت‌های قهرمانی جهان در کشور جمهوری چک می‌رود. همچنین تیم رفئینگ اواسط تیر ماه راهی کاپ قهرمانی اروپا در ایتالیا خواهد شد. تیم ملی روئینگ هم شهریور ماه به مسابقات قهرمانی جهان به کشور جمهوری چک اعزام می‌شود. اعزام ملی‌پوشان آب‌های آرام به این رقابت‌ها با همفکری پدرو سنا سرمربی برزیلی تیم ملی است و اکنون ملی‌پوشان در اردو به سر می‌برند.

وی یادآور شد: تاریخ مسابقات کاپ روئینگ آسیا مشخص شد و این رقابت‌ها دوازدهم شهریور در دریاچه ورزشگاه آزادی تهران برگزار می‌شود. منتظریم تا کشورها اعلام آمادگی کنند اما هنوز هیچ کشوری اعلام حضور نکرده است.

اشرف: جایزه بازی جوانمردانه تنها به من تعلق ندارد/ اعزام تیم‌های ملی قایقرانی به ۶ رویداد بین‌المللی