برپایی نمایشگاه تلفیقی موسیقی و نقاشی در گالری پردیس ملت

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، نمایشگاه مرا بخوان که توسط یلدا دوستی هنرمند نقاش برپا می شود، کوششی در باب جستار موسیقی ایرانی در عالم نقاشی و خط و نزدیک شدن به روح موسیقی اصیل ایرانی است.

یلدا دوستی درباره برگزاری این نمایشگاه و سبک ارائه آثار می گوید: نمایشگاه تلفیقی خط، موسیقی و نقاشی مرا بخوان شامل ۹ اثر آبستره انتزاعی است که با ۹ قطعه موسیقی اثر استاد محمدرضا شجریان تلفیق شده است و در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد. این قطعات موسیقی که با تنظیم جدید مهریاد کیارسی که کمی از فضای سنتی به فضای پاپ منتقل شده است، روی تمامی آثار پخش می شود. به این صورت که هر بیننده‌ای که روبه روی هر کدام از آثار نمایشگاه قرار می گیرد، به وسیله یک هدفون که در کنار هر کدام از نقاشی ها وجود دارد، می تواند قطعه ای را که من هنگام کار کردن و به تصویر کشیدن اثر از آن الهام گرفته ام گوش کند.

برپایی نمایشگاه تلفیقی موسیقی و نقاشی در گالری پردیس ملت

همچنین از ابراهیم الفت هنرمند خوشنویس دعوت کردم تمام اشعاری را که بر روی قطعات موسیقی خوانده می شود روی آثارم خطاطی کند. در واقع من در این نمایشگاه سعی کرده ام آثاری را خلق و در معرض دید علاقه مندان قرار دهم که فضای یگانه ای بین این سه هنرمند به وجود آورده و می توان با یک حس مشترک به یک خلق واحد رسید.   

نمایشگاه مرا بخوان روز دوشنبه ۲۹ آذرماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۷ در گالری پردیس ملت برپا می شود و این نمایشگاه تا روز سه شنبه ۷ دی ماه ادامه دارد.

علاقه مندان برای بازدید آثار نمایشگاه می توانند در تمام ایام هفته از ساعت ۱۱ تا ۱۹ و روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۵ تا ۱۹ به گالری پردیس ملت واقع در خیابان ولیعصر (عج)، ابتدای بزرگراه هاشمی رفسنجانی (نیایش)، روبروی بزرگراه کردستان، پردیس سینما گالری ملت، طبقه منفی ۲ مراجعه کنند.

برپایی نمایشگاه تلفیقی موسیقی و نقاشی در گالری پردیس ملت