ارائه آخرین دستاوردهای نقشه برداری/نقش اطلاعات مکانی در مدیریت بحران آب و فرونشست

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، علی جاویدانه، رئیس سازمان نقشه برداری کشور در آستانه برگزاری بیست و ششمین همایش و نمایشگاه ملی از استقبال چشمگیر پژوهشگران و متخصصان حوزه نقشه برداری کشور خبر داد و گفت: ۱۵۷ مقاله تخصصی به دبیرخانه علمی همایش ژئوماتیک ۱۴۰۰ ارسال شد که پس از صرف ده‌ها ساعت بررسی دقیق مقالات، داوران ۱۲۲ مقاله را برگزیدند که از این بین ۶۲ مقاله در قالب سخنرانی و ۶۰ مقاله در قالب پوستری جهت ارائه در این همایش پذیرفته شدند.

وی افزود: طی دو سال گذشته به دلایل گوناگون از جمله شیوع ویروس کرونا همایش ژئوماتیک برگزار نشد، ولیکن در سال جاری سازمان نقشه برداری کشور با برگزاری این همایش به صورت غیرحضوری و وبیناری میزبان فعالان حوزه نقشه برداری کشور خواهد بود. بر این اساس مقالات پوستری در قالب پوستر و مقالات شفاهی بصورت ارائه برخط و فیلم در همایش ارائه می‌شود. مقالات برگزیده همایش ژئوماتیک ۱۴۰۰ نیز در پایگاه علوم جهان اسلام (ISC) نمایه شده و مقاله دهندگان می توانند از امتیاز آن بهره مند شوند. همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی، میزگردهای تخصصی و تقدیر از پیشکسوتان حوزه ژئوماتیک نیز از دیگر برنامه های همایش ژئوماتیک ۱۴۰۰ است. از آنجایی که که بحران آب و فرونشست در کشور بعنوان چالش روز بسیار مورد توجه مسئولین قرار گرفته است، میزگردهای تخصصی با موضوع نقش اطلاعات مکانی در مدیریت بحران آب و فرونشست با حضور صاحبنظران برگزار می شود.

رئیس سازمان نقشه برداری کشور یکی از بسترهای تخصصی جهت معرفی جدیدترین تکنولوژوی و فناوری های روز دنیا در حوزه نقشه برداری را نمایشگاه ملی ژئوماتیک برشمرد و خاطرنشان کرد: نمایشگاه ژئوماتیک همزمان با همایش سال جاری نیز به صورت مجازی برگزار می شود که بستر بسیار مناسبی برای معرفی آخرین توانمندی ها و دستاوردهای فنی و تخصصی در حوزه تولید نقشه و اطلاعات مکانی توسط بخش خصوصی، دستگاه های اجرایی و فعالان این حوزه است.

رئیس سازمان نقشه برداری کشور از همه اساتید، صاحبنظران و محققان حوزه نقشه برداری کشور جهت حضور در این همایش دعوت بعمل آورد.

به نقل از روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، سازمان نقشه برداری کشور با همکاری انجمن مهندسی نقشه برداری و ژئوماتیک ایران و جامعه مهندسان نقشه‌بردار ایران و با حمایت ۱۴ دستگاه اجرایی و دانشگاهی بیست و ششمین همایش ملی مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی را که یکی از بزرگترین رویدادهای ملی در حوزه نقشه برداری محسوب می شود؛ سوم و چهارم اسفندماه سال جاری به صورت وبیناری برگزار می کند.

ارائه آخرین دستاوردهای نقشه برداری/نقش اطلاعات مکانی در مدیریت بحران آب و فرونشست