گفت وگوی امیرعبداللهیان و فرمانده ارتش پاکستان درباره مبارزه باتروریسم

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا ازاداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، دکترحسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدار های خود با مقامات پاکستانی درحاشیه نشست وزرای امور خارجه سازمان همکاری اسلامی، با ژنرال قمر جاوید باجوا فرمانده ارتش پاکستان دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه به گفت وگو و تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به همکاری های دو کشور در حوزه های مرزی ،  امنیت مرزهای فی‌مابین را در سطحی مناسب ارزیابی و ارتقا همکاری ها برای افزایش آن را خواستار شد.

وزیر امور خارجه کشورمان با توجه به ظرفیت های دو کشور در حوزه های مختلف همکاری ها، آمادگی کشورمان برای صادرات برق و گاز به پاکستان را مورد تاکید قرار داد.

رایزنی در خصوص تحولات افغانستان، بخش دیگری از گفتگوی وزیر امور خارجه کشورمان با ژنرال باجوا را تشکیل داد که طی آن دکتر امیر عبداللهیان برقراری آرامش و امنیت در افغانستان را جز از طریق تشکیل دولتی فراگیر و متشکل از همه اقوام عملی میسر ندانست.

**تروریسم دشمن مشترک ایران و پاکستان
ژنرال قمر جاوید باجوا فرمانده ارتش پاکستان نیز در این دیدار با ابلاغ سلام به مقامات عالیه کشورمان، همکاری‌های دو کشور را بر اساس همسایگی و برادری ذکر کرد و  تروریسم را دشمن مشترک ایران و پاکستان دانست و با توجه به ضرورت ارتقا هرچه بیشتر امنیت مرزهای مشترک، فعال شدن کمیته مشترک امنیت مرزی فی‌مابین را مورد تاکید قرار داد.

وی همچنین بر ضرورت همکاری‌های مشترک و نزدیک تر در مورد افغانستان، خصوصا در زمینه مبارزه با تروریسم تاکید کرد.
 

گفت وگوی امیرعبداللهیان و فرمانده ارتش پاکستان درباره مبارزه باتروریسم