باید صدای مظلومیت ملت یمن را به جهانیان رساند

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، «هشام شرف» وزیر خارجه یمن امروز سه شنبه با اعضای مرکز حقوق بشر این کشور دیدار و گفتگو کرد. مرکز مذکور در جریان این دیدار گزارشی را از تخلفات شورای امنیت سازمان ملل متحد در پرونده یمن به هشام شرف ارائه کردند.

بر اساس این گزارش، وزیر خارجه یمن در جریان دیدار با اعضای مرکز حقوق بشر این کشور، ضمن قدردانی از گزارش آنها در خصوص تخلفات شورای امنیت، تأکید کرد: باید صدای مظلومیت ملت یمن به گوش جهانیان رسانده شود.

وی در ادامه نیز عنوان کرد: انجام تحقیقات و پژوهش‌ها در خصوص تخلفات شورای امنیت در پرونده یمن گامی در راستای رساندن صدای مظلومیت ملت یمن به جهانیان محسوب می‌شود. این دست از اقدامات باید ادامه یابند.

روز گذشته «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفته بود: ادعای ائتلاف متجاوز سعودی – اماراتی – آمریکایی مبنی بر استفاده نیروهای مسلح یمن از اماکن غیر نظامی برای اهداف نظامی، صحت ندارد و توجیه محض برای هدف قرار دادن مراکز و تأسیسات غیر نظامی است.

یحیی سریع افزود: تأکید می‌کنیم حمله ائتلاف متجاوز سعودی به مراکز و تأسیسات غیر نظامی به هیچ عنوان اهداف دشمن را در شکست اراده ملت یمن محقق نمی‌سازد و این حملات بدون پاسخ و مجازات باقی نخواهد ماند.

باید صدای مظلومیت ملت یمن را به جهانیان رساند