تجمع کارکنان شرکت‌های تعاونی سهام عدالت برای حقوق معوق/اذعان سازمان خصوصی‌سازی به رفع مشکل تعاونی‌ها

خبرگزاری فارس :

 

 حسین امینی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس گفت: تعدادی از کارکنان شرکت تعاونی سهام عدالت امروز در اعتراض به عدم اجرای مصوبه 16 آذر شورای عالی بورس در سال جاری مبنی بر پرداخت مانده مطالبات حقوق کارکنان تعاونی‌های شهرستانی سهام عدالت مقابل سازمان خصوصی‌‌سازی تجمع کردند.

وی گفت: مطالبات حقوق کارکنان تعاونی‌های شهرستانی سهام عدالت تا پایان سال 98 باید پرداخت شود که بر اساس مصوبه سازمان بورس قرار شده از محل مانده سود شرکت‌های سهام عدالت نزد سازمان خصوصی‌سازی برای جبران خدمات کارکنان تعاونی‌های سهام عدالت به میزان حداکثر 75 درصد از خود اظهاری هزینه این کارکنان باید از سوی سازمان خصوصی‌سازی پرداخت شود که این سازمان هنوز در این زمینه اقدامی انجام نداده است.

رئیس هیات مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مربوط به سهام عدالت همچنین گفت: مدیران شرکت‌های تعاونی سهام عدالت در شهرستان‌ها که اکثرا از افراد معلول و تحت پوشش بهزیستی و یا جانباز هستند، به دلیل نداشتن منابع برای پرداخت حقوق کارکنان این شرکت‌های تعاونی از سوی سازمان تامین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی به دلیل بدهی‌های بیمه‌ای و مالیاتی اموال تحت تملک آنها از سوی مقام قضایی توقیف شده و در این زمینه خودروهایی که به نام افراد معلول و جانباز در شرکت‌های تعاونی سهام عدالت بوده است توقیف شده و حدود یک سال است از توقیف این اموال می‌گذرد.

امینی خواه این را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ هم گفت که بر اساس مصوبه شورای عالی بورس قرار بود سازمان خصوصی‌سازی مطالبات کارکنان تعاونی‌های سهام عدالت را از مانده سود سهام عدالت پرداخت کند که تاکنون اقدامی انجام نداده است.

وی افزود: حدود هزار نفر کارکنان شرکت‌های تعاونی سهام عدالت در سراسر کشور در قالب 350 شرکت تعاونی با میانگین هر تعاونی 3 نفر هستند که بابت خدمات ارائه‌شده به مشمولان سهام عدالت در سال‌های گذشته از سازمان خصوصی‌سازی مطالبه دارند.

*سازمان خصوصی‌ پیگیری می‌کند

خبرنگار فارس در این زمینه با سازمان خصوصی‌سازی تماس گرفت که یک مقام مسئول در دفتر رئیس سازمان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گفت: سازمان خصوصی‌سازی پیگیر مطالبات کارکنان شرکت‌های تعاونی سهام عدالت است و در پی این است که محلی برای تامین منابع و پرداخت جبران خدمات این افراد پیدا کند.

این مقام همچنین گفت: امروز رئیس سازمان و معاون سازمان خصوصی‌سازی با افراد تجمع‌کننده صحبت کرد و به آنها قول داد پیگیر مطالبات آنهاست و ظرف یکی دو هفته آینده مشکل آنها حل خواهد شد.

 نامه کانون شرکتهای سرمایه‌گذاری به رئیس جمهور نامه کانون شرکتهای سرمایه‌گذاری به رئیس جمهور  

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ب


تجمع کارکنان شرکت‌های تعاونی سهام عدالت برای حقوق معوق/اذعان سازمان خصوصی‌سازی به رفع مشکل تعاونی‌ها