جزئیاتی از برگزاری جشنواره شبیه یاس در مشهد

خبرگزاری ایسنا

رویا حیدرزاده در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص برگزاری جشنواره شبیه یاس اظهار کرد: جشنواره بزرگ فرهنگی هنری شبیه یاس با هدف کشف استعدادها، فعال‌سازی گروه‌های هنرمند و شکوفایی ذوق هنری بانوان دغدغه‌مند جهت تولید آثار فاخر با محتوای ارزشی در ۶ سال گذشته در سطح استان برگزار شده و خوش‌بختانه مورد استقبال دختران جوان و نوجوان هم قرار گرفته است.

وی ادامه داد: تولید آثار ارزشی با موضوعات محوری همچون ترویج فرهنگ فاطمی، سبک زندگی ایرانی اسلامی و زن تراز انقلاب اسلامی صورت گرفته است. از آنجایی که رسالت بسیج جامعه زنان پرداختن به مسائل فرهنگی و تربیتی است، لذا باید به شیوه‌های تاثیرگذار روی آورد که یکی از مهم‌ترین این شیوه‌ها هنر و استفاده از قالب‌های جذاب هنری است.

حیدرزاده تصریح کرد: جشنواره شبیه یاس امسال در ۶ قالب هنری، گویندگی و اجرا، پادکست، کلیپ، پوستر، سرود و استندآپ برگزار شد. آثار ارسالی به این جشنواره در ۲ مرحله نیمه‌نهایی، سطح شهرستان‌ها و مرحله نهایی، سطح استانی بررسی و داوری شده است.

مسئول سازمان بسیج جامعه زنان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: با انتخاب آثار برتر این جشنواره اختتامیه آن ۶ بهمن ماه همزمان با ایام ولادت حضرت زهرا(س) با هدف پاسداشت هنر شرکت‌کنندگان در جشنواره و ارائه آثار هنری تاثیرگذار به جامعه در سالن انقلاب مجتمع آیه‌های مشهد برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه پایان این دوره آغازی است برای برگزاری جشنواره ۱۴۰۱، اضافه کرد: همچنین در این مراسم از آثار برتر با حضور بانوان فعال، میهمانان ویژه‌ و مسئولان امور بانوان در نهادهای مختلف استانی رونمایی می‌شود.

https://dailybulletin.ir/23/01/2022/%d8%ac%d8%b2%d8%a6%db%8c%d8%a7%d8%aa%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%a8%d8%b1%da%af%d8%b2%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%ac%d8%b4%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d8%b4%d8%a8%db%8c%d9%87-%db%8c%d8%a7%d8%b3-%d8%af%d8%b1/